مراسم هفتمین روز درگذشت آیت‌الله مصباح در قم برگزار شد

قم ـ ایرنا ـ مراسم هفتمین روز درگذشت آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، شامگاه یکشنبه با حضور جمعی از شخصیت‌های سیاسی و حوزوی در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

در این مراسم که با حضور آیات حسینی بوشهری، سعیدی، خاتمی، اعرافی و غروی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل بیت ترتیب یافت، عضو شورای عالی حوزه های علمیه در سخنانی شخصیت برجسته علمی، سیاسی و مذهبی مرحوم آیت الله مصباح یزدی را گرامی داشت.

آیت الله محسن اراکی، این عالم ربانی را نماد استقامت و شهادت دانست و گفت: بر اساس آیات قرآن کریم، شاهد کسی است که معیار تشخیص حق از باطل و چراغ راهنمای جامعه است و اگر کسی بدون توجه به شاهدان به کتاب الهی مراجعه کند، گمراه خواهد شد.

وی همراهی با این شاهدان را عامل نجات از گمراهی ها و فتنه ها عنوان کرد و افزود: فقه، سلوک و عرفان الهی در چنین مردان بزرگی جلوه گر می شود و هنگامی که جامعه در حال گمراهی باشد، دل مردان خدا به درد می آید و آنها هرگز نمی توانند در برابر جریان های گمراه کننده ساکت بمانند.

وی با بیان این که دلسوزان همچون کوه در برابر جریان های انحرافی و فتنه ها ایستادگی می کنند، خاطرنشان کرد: آنچه درد حقیقی فاطمه زهرا(س) بود، غم غربت و گوشه نشینی امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) به عنوان نماد حق و فضیلت و سعادت بشر بود که جامعه از وجود ایشان محروم مانده و در مسیر انحراف قرار گرفته بود.

در این مراسم همچنین وصیتنامه رییس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) قرائت شد. 

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عصر روز جمعه ۱۲ دی ماه به دلیل بیماری دار فانی را وداع گفت و پیکر مطهر ایشان در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها