تصویب موافقت‌نامه ایران و افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه موافقت‌نامه میان ایران و افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

سید البرز حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در تشریح جلسه روز یکشنبه کمیسیون عمران مجلس اظهارکرد: دستور کار اول کمیسیون عمران بررسی لایحه موافقت‌نامه بین‌جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن بود که مورد بررسی قرار گرفت و کلیات و جزییات ماده واحده آن با یک مقدمه و ۱۲ ماده با حضور نماینده دولت و اعضای کمیسیون به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: با تصویب این لایحه دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان به دلیل وجود روابط دوستانه و حسن همجواری از حیث خطوط ارتباطی بین‌المللی نیز به تفاهم رسیدند تا در حوزه تبادل کالایی و مسافر از ظرفیت‌های هر دو کشور استفاده شود.

حسینی خاطرنشان کرد: توافقنامه ارتباط بین‌المللی راه‌آهن شرایطی را ایجاد خواهد کرد که دو کشور ایران و افغانستان از ظرفیت باری و مسافری یکدیگر در حوزه حمل‌ و نقل بین‌المللی نیز استفاده بهینه ببرند بی‌تردید این توافقنامه در توسعه فعالیت‌های اقتصادی کشورها تاثیر مثبتی به همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: دستور کار دوم کمیسیون عمران ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی و خصوصی بود که از ابتدا بررسی از ۵۶ ماده تاکنون ۴ ماده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و جلسه بعد نیز در دستور کار خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اهداف این لایحه سامان‌بخشی و ایجاد بستر مناسب برای استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوص در بحث اجرای پروژه‌های عمرانی است و در صورت تصویب و اجرا یکی از قوانین خوب کشور در حوزه ساخت خواهد بود که امر اجرا پروژه‌های عمرانی را تسهیل خواهد بخشید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار سیاست