برندگان مسابقه عکاسی من و کتابم در آستارا تجلیل شدند

آستارا - ایرنا - برگزیدگان مسابقه عکاسی من و کتابم طی آئینی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با حضور جمعی از مسئولان و اعضای سازمان‌های مردم نهاد در آستارا معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار آستارا عصر یکشنبه در این آئین در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت: مشارکت اقشار مردم در حوزه های فرهنگی و اجتماعی باعث توسعه و پیشرفت می شود و این نوع مشارکت در قالب سمن ها تعریف شده است.

عباس صابر اظهار کرد: توسعه اجتماعی آستارا با مشارکت سمن ها امکانپذیر است و اداره ها از این ظرفیت به نحو شایسته استفاده کنند و در دوران کرونا نقش سمن ها در کمک های مومنانه و برنامه های مختلف مجازی ارزشمند است.

وی بیان کرد: در هر جامعه ‌ای که مردم به امور آن احساس مسئولیت داشته باشند، توسعه روی خواهد داد و باید به دنبال افزایش کمی و کیفی حضور مردم در امور مختلف جامعه باشیم.

فرماندار آستارا گفت: اداره های متولی فرهنگ، برنامه مدونی برای ترویج کتابخوانی داشته باشند و با توجه به نبود کتابفروشی جامع در این شهرستان، از بخش خصوصی برای راه اندازی کتابفروشی حمایت می کنیم.

صابر افزود: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری برای ترویج فرهنگ مطالعه ضروری است و اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی بخصوص بین نونهالان و نوجوانان موجب توسعه فرهنگی می شود و مسئولان در این باره فعالیت کنند.

وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم اظهار کرد: ۶ سازمان مردم نهاد زیر نظر این اداره فعالیت می کنند و سمن پویندگان آرمان شهر با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی جزو سمن های فعال این شهرستان و استان است.

وی ادامه داد: امسال چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی برای طرح های خودکفایی و مشاغل خانگی به جوانان عضو سازمان های مردم نهاد آستارا پرداخت شده است.

یوسف هدایتی مسئول سمن پویندگان آرمان شهر آستارا هم گفت: مسابقه عکاسی من و کتابم با همکاری فرمانداری، اداره ورزش و جوانان، اداره کتابخانه های عمومی و سمن پویندگان آرمان شهر برگزار شد و حدود ۱۰۰ اثر از استان های گیلان و تهران در موضوعات کتابخانه‌های شخصی، تجربیات خوانش کتاب، خانواده کتابخوان، ایستگاه مطالعه، کتابخانه مدارس و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیرخانه مسابقه ارسال شده بود.

وی افزود: آثار احمدرضا کریمی از تهران و بهاره رفیعی پور و آمیتیس حسن زاده از آستارا به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و ۱۰ عکاس راه یافته به مرحله نهایی این مسابقه نیز با دریافت لوح تجلیل شدند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و چهار کتابخانه آن، از ۶۰ هزار نسخه کتاب و بیش از ۲ هزار عضو برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها