کمک به ایتام اشنویه ۲۶ درصد افزایش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه گفت: امسال ۲ میلیارد ۶۰۰ میلیون ریال کمک به حساب ایتام این شهرستان واریز شده که ۲۶ درصد بیشتر از سال گذشته است.

سامان چیانه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۶۵۵ فرزند ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان قرار دارند که این افراد شامل فرزندان بدسرپرست، سرپرست مجهول الهویه و سرپرست مریض صعب العلاج هستند.

وی بیان کرد: از مجموع ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان ۳۵ درصد آن را ایتام و ۶۵ درصد دیگر را فرزندان محسنین تشکیل می‌دهند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه اظهار داشت: ۸۵۰ حامی نیک اندیش حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین را در این شهرستان برعهده دارند که ۳۵۰ نفر آن را حامی بومی و مابقی را حامیان غیربومی تشکیل می‌دهند.

وی افزود: اجرای برنامه‌های هر کارمند یک حامی و حامی‌یابی از طریق حامیان موجود در قالب طرح "سفیران ایتام" از برنامه‌های کمیته امداد برای جذب و تثبیت حامیان است.

چیانه در زمینه پرداخت تسهیلات به مددجویان نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال وام اشتغال به مددجویان متقاضی واجد شرایط این شهرستان پرداخت‌ شده است.

وی ادامه داد: این مبلغ در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی مددجویان در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولید فرش دستباف، خیاطی، صنعت، خدمات و اصناف به ۱۱۱ مددجوی زیرپوشش این شهرستان پرداخت شده‌ است.

وی در خصوص توزیع تبلت بین دانش‌آموزان نیازمند نیز افزود: برحسب مراجعه مددجویان به این نهاد مبنی بر اینکه فرزندان آنان به علت نداشتن تبلت و گوشی موبایل از تحصیل باز می‌مانند، ۵۹ تبلت‌ به ارزش۸۸۵ میلیون ریال براساس اولویت بین آنان توزیع شده است. 

هم‌اکنون ۲ هزار و ۷۹۶ خانوار با جمعیت بیش از ۶ هزار و ۴۶۱ نفر در اشنویه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

اشنویه با ۷۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها