امام جمعه خرم‌آباد: تقوای اجتماعی باید از حوزه علمیه آغاز شود

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: تقوای اجتماعی و ارتقای فرهنگ دینی را باید از درون حوزه های علمیه رقم بزنیم چراکه منشا این مهم روحانیت و حوزه‌ است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز یکشنبه در نشست مشترک شورای حوزه علمیه استان با مدیر و اساتید مدرسه علمیه صادقیه افزود: حوزه‌های علمیه در طول تاریخ مرکز تربیت، تعلیم، تعلم و پرورش عالمان و اندیشمندان بوده است.

وی اظهار داشت: حوزه و مدارس علمیه لرستان نیز از دیرباز پیشینه خوبی داشته و نمونه آن آیت  الله صادقی است که از سال ۲۵ با حضور در استان منشا خیرات و برکات فراوانی در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، علمی و اخلاقی شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان  ادامه داد: انقلاب اسلامی برای روحانیت فرصتی را ایجاد کرده است که تعامل و ارتباطشان با مردم در داخل و خارج کشور بیشتر شود در حالی این چنین  فرصتی در گذشته نبود.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: با توجه به افرایش ارتباط روحانیت با مردم‌، گسترش تقوا و ایمان باید با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق از طرف شورای عالی حوزه علمیه در امور آموزشی، پژوهشی و اخلاقی در مدارس علمیه به دقت اجرا شود.

وی افزود: ارتقای فرهنگی، دینی، مذهبی، تعلیم و تربیت اسلامی  زیرساخت رشد و توسعه اقتصادی است  و در غیراینصورت، رشد اقتصادی در اختیار خواص و مرفهین بی درد قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: گردهمایی‌های طلاب و روحانیت باید از نظر کمی و کیفی افزایش یابد تا با حضور فعال روحانیت به اهداف تربیتی، اخلاقی، فرهنگی و دینی نائل شویم. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی همچنین اضافه کرد: لرستان در موقعیت کنونی فرصت اختلاف ندارد و البته هم اکنون نیز وحدت و همدلی به عنوان رمز موفقیت در استان وجود دارد.

وی افزود: همچنین حمایت از نخبگان حوزوی امری پسندیده است چراکه افرادی که در تهذیب، تعلیم و تعلم جدیت بیشتری دارند باید مورد توجه خاص قرار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در لرستان همچنین گفت: رسیدگی به اوقاف در استان با وضعیت موجود راه به جایی نمی‌برد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تاکید کرد: باید در راستای تحول اوقاف فکر اساسی صورت بگیرد، که در این راستا زمین‌های موقوفه‌ در اختیارنهادهای غیر حوزوی در دست پیگیری و تغییر اساسی برای رسیدن به نتیجه مطلوب در دستور کار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها