بهبود کیفیت آب آشامیدنی مطالبه جدی مردم شهرضاست

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان بهبود کیفیت آب آشامیدنی را مطالبه جدی اهالی شهرضا برشمرد و گفت: تیم کارشناسی شرکت آب و فاضلاب به این موضوع رسیدگی و نسبت به کاهش ec آب آشامیدنی اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

EC به میزان املاح موجود در آب بستگی دارد، هرچقدر این املاح بیشتر باشد، EC یا شوری افزایش می یابد.

عباس رضایی روز یکشنبه در سفر یک روزه به شهرستان شهرضا و ملاقات با مردم این شهرستان در جمع خبرنگاران مساله آب و کم آبی را از مسائل و مشکلات اصلی استان برشمرد و افزود: استان اصفهان و شهرستان شهرضا در منطقه‌ای خشک واقع شده است به همین دلیل نمی‌توان صنایع آب‌بر را در این خطه توسعه داد، از این رو از صنعتگران و علاقمندان به توسعه صنایع می‌خواهیم به سمت صنایع های تک و استفاده از پساب حرکت کنند.

وی تصریح کرد : مردم شهرستان شهرضا مردم فهیم و اندیشمند بوده و در صحنه‌های مختلف انقلاب پیشگام و پیشرو بوده اند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه فهم و نگرش مثبت مردم شهرضا حاکی از فرهنگ بالای آن‌هاست، ادامه داد: به همین جهت در ملاقات‌ مردمی بیشتر مسائل و مشکلات این شهرستان در جهت توسعه شهر مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به ساخت و ساز در حریم‌های غیرقانونی اضافه کرد: این موضوع با تشکیل جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه در دستور کار ویژه قرار گرفت تا ظرف ۶ ماه آینده به صورت اصولی و منطقی حل و فصل شود.

رضایی با بیان اینکه تاکنون اقدامات توسعه‌ای در امامزاده واجب التعظیم شاهرضا صورت نگرفته است، بیان کرد: مردم شهرستان شهرضا تاکنون ۸۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده‌اند در این راستا برای حفظ کرامت و حرمت شهدا و خانواده آن‌ها باید فرهنگسرا و سالنی با کمک اداره کل اوقاف و امور خیریه، متولی امامزاده و نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی احداث شود.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه بیش از هزار معلول در شهرضا وجود دارد، گفت: در این شهرستان خانواده‌هایی با پنج معلول زندگی می‌کنند که مطالباتی از جمله مسکن و وسیله حمل و نقل مخصوص معلولان داشتند که برای حل مشکلات آن‌ها اقدامات مورد نیاز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به مشکل نقدینگی برخی از صنعت گران شهرستان شهرضا افزود: در صورت داشتن مجوز، تسهیلات در گردش از طریق بانک‌ها به آن‌ها داده می‌شود.

رضایی ادامه داد: تلاش می‌کنیم صنعتگران از تسهیلات سرمایه‌ای استفاده کنند تا علاوه بر حل مشکلات صنایع اشتغال و تولید هم ایجاد کنیم.

به گفته وی، مشکلات صاحبان صنایع و واحدهای اقتصادی با بانک‌ها در زمینه تسهیلات اگر با نگاه توسعه‌ای و به شرط آب بر نبودن و رعایت ضوابط زیست محیطی و آلایندگی باشد، برطرف خواهد شد.

استاندار اصفهان صبح روز یکشنبه در سفری یک روزه به شهرستان شهرضا به منظور افتتاح و بهره برداری از چند طرح عمرانی، خدماتی، درمانی، کشاورزی و همچنین شرکت در جلسه شورای اداری و دیدار چهره به چهره با مردم وارد این شهرستان شد.

همچنین در بدو ورود به این شهرستان با حضور در گلستان شهدای شهرضا به مقام شامخ شهدای سرافراز به خصوص سردار شهید همت و علمای این خطه ادای احترام کرد.

شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود ۱۶۰هزارنفر ،۲۳روستا و ۲ شهر، در ۷۰کیلومتری جنوب استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها