۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۳
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84180932
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر اتریشی پس از متهم شدن به سرقت ادبی استعفا داد

تهران- ایرنا- وزیر کار اتریش پس از آن‌که از سوی مخالفان خود به سرقت ادبی در کارهای علمی‌اش متهم شد، از سمت خود استعفا داد.

به گزارش ایرنا، نشریه هاندلز بلات آلمان امروز (یکشنبه) نوشت: گفته می شود «کریستینه آشباخر» سیاستمدار حزب حاکم «مردم اتریش» (ÖVP) قسمت هایی از کارهای علمی خود را کپی کرده است؛ هر چند آشباخر این ادعاها را رد کرده، اما با این حال استعفای خود را تقدیم صدراعظم اتریش کرده است.

وزیر خانواده و کار اتریش متهم است که مطالب عنوان شده در پایان نامه کارشناسی ارشد خود را بدون ذکر منابع مورد استفاده قرار داده است. او این اتهام را بر اساس تعصب رسانه ها و رقبای سیاسی توجیه کرد.

آشباخر ۳۷ ساله ادعاهای کارشناس متون علمی «اشتفان وبر» معروف به 'شکارچی سرقت ادبی' را به شدت رد کرد. وبر همچنین آشباخر را با لحنی تند در وبلاگ خود به عدم آگاهی از زبان آلمانی متهم کرده است.

طبق گفته های اشباخر او کارهای خود را در مورد پایان نامه به بهترین وجه و طبق دانسته های علمی و عقاید خود نوشته و به ارزیابی اساتید معتبر اعتماد کرده است. با این حال استعفا می دهد تا خانواده خود را از خصومت و آزار بیشتر محافظت کند.

این سیاستمدار اتریشی پایان نامه کارشناسی ارشد خود را در ماه می گذشته به دانشگاه فنی براتیسلاوا در اسلواکی ارائه داد. وی پایان نامه کارشناسی خود را نیز در سال ۲۰۰۶ در دانشگاه علمی کاربردی وین نوشت.

صدراعظم اتریش سباستین کورتس در توییتر از آشباخر برای خدمات خود به عنوان وزیر کار در بحران کرونا تشکر کرد. جانشین وی باید تا روز دوشنبه معرفی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار جهان