رئیس دفتر سیاسی حماس و امیر قطر اوضاع فلسطین را بررسی کردند

تهران - ایرنا - "اسماعیل هنیه" رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و شیخ "تمیم بن حمد آل ثانی" امیر قطر طی نشستی آخرین تحولات فلسطین را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری قطر (قنا)،   «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز (یکشنبه) در دیوان امیری قطر با شیخ "تمیم بن حمد آل ثانی" امیر این کشور دیدار کرد.  

بر پایه این گزارش، هنیه نتایج حاصل شده در چهل و یکمین نشست شورای همکاری خلیج فارس که با هدف آشتی بین کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار شد را به امیر قطر تبریک گفت.  

در این دیدار، آخرین تحولات انجام شده در خصوص فلسطین به ویژه تلاش‌های انجام شده در جهت تقویت وحدت ملی فلسطین مورد بررسی قرار گرفت و در این زمینه تبادل نظر شد.  

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز گذشته (شنبه) با ارسال نامه‌هایی به سازمان ملل متحد و سران برخی از کشورها از جمله ایران، به تشریح مواضع این جنبش در خصوص وحدت ملی فلسطینیان و برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین پرداخت.  

اسماعیل هنیه نامه‌هایی را به سازمان ملل متحد و رهبران ایران، اردن، سوئیس و آفریقای جنوبی ارسال کرده و در آن به تلاش‌های این جنبش برای تحقق وحدت مردم فلسطین و پایان دادن به انشقاق‌ها و تأیید برگزاری انتخابات در فلسطین پرداخته است.  

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس، در پیام خود از رهبران کشورهای مختلف خواست تا از این تلاش‌ها و اقدام‌ها که موجب تقویت وحدت مردم فلسطین می‌شود، حمایت کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار جهان