بازگشایی آموزشگاه‌ها و ورزشگاه‌ها «نه» مدارس پایه اول و دوم «آری»

کرمانشاه- ایرنا- در حالیکه مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا استان به استناد مصوبه ستاد ملی کرونا اعلام کرد که مدارس پایه اول و دوم در استان نیز باید بازگشایی شود؛ مسوولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه این بازگشایی را مشروط به رعایت نکاتی دانستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ جلسه روز یکشنبه ستاد استانی کرونا که با حضور رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در سرسرای شهدای دولت در استانداری برگزار شد چند مصوبه مهم داشت که یکی از آنها موافقت مشروط اعضای ستاد با بازگشایی مدارس آن هم در پایه های اول و دوم بود که مدیرکل آموزش و پرورش این بازگشایی را در راستای تقویت بنیه تحصیلی دانش آموزان این ۲ پایه اعلام کرد.

«مجید یزدان پناه» افزود که دانش آموزان این ۲ پایه آشنایی چندانی با محیط مدرسه ندارند و در فضای مجازی نیز نمی توانند آنچنان که باید و شاید آموزش ببینند.

وی اظهار داشت: آموزش مجازی عملاً برای پایه‌های اول و دوم مقطع ابتدایی، آموزش مناسبی نیست به همین منظور تمام مدارس این ۲ پایه در شهرهای زرد و آبی به‌صورت حضوری برگزار می‌شوند.

یزدان پناه افزود: در مدارسی که دانش آموزان در کلاس‌های درس این ۲ پایه بالاتر از ۱۰ نفر هستند، لازم است دانش آموزان با برنامه‌ریزی مدیران مدارس، در روزهای هفته توزیع شوند.  

اما رییس دانشگاه علوم پزشکی و معاون بهداشتی او حضور دانش آموزان در مدارس را منوط به این دانستند که در میان خانواده این دانش آموزان فرد مبتلا به کرونا وجود نداشته باشد چرا که در این صورت شاهد اوج گیری کرونا خواهیم بود.

دکتر محمودرضا مرادی تاکید کرد که باید همه برای حفظ وضعیت موجود و کاهش آمارها تلاش کنیم و نگذاریم کرونا اوج بگیرد.

او همچنین گفت که ما کاملا مخالف بازگشایی آموزشگاه ها و باشگاه های ورزشی به عنوان یکی از محل های تجمع مهم و اثرگذار در انتقال ویروس هستیم و از مسوولان استان هم می خواهیم اجازه بازگشایی به این اماکن را ندهند.

برگزاری آیین های ایام فاطمیه با رعایت پروتکل ها

برگزاری آیین های ایام فاطمیه نیز دیگر موضوع جلسه امروز ستاد استانی کرونا بود که مسوولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کردند که برگزاری این مراسم تا سقف ۳۰ نفر در فضای سربسته با رعایت همه موازین بهداشتی مشکلی ندارد.

رییس شبکه بهداشت استان کرمانشاه از بانیان برگزاری این آیین ها خواست که هر مراسم باید متولی خاصی داشته باشد و متعهد به رعایت موازین بهداشتی باشند تا شاهد اوج گیری کرونا نباشیم.

موضوع امهال وام بانکی تالارهای پذیرایی نیز در این جلسه مطرح شد که استاندار کرمانشاه اعلام کرد که با کلیت این موضوع موافقم چرا که تالارها در این ایام دچار خسارات زیادی شدند اما امهال وام را باید از مرکز پیگیری کنیم و تصمیم گیری برای آن از عهده استان خارج است.

در این جلسه همچنین موضوع برگزاری جشنواره رسانه و کرونا نیز مطرح شد که استاندار کرمانشاه موافقت خود را برای کمک ۵۰ میلیون تومانی برای برگزاری این جشنواره اعلام کرد و رییس دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت که این دانشگاه ۵۰ میلیون تومان به برگزاری این رویداد فرهنگی کمک می‌کند.

یک نفر دیگر در کرمانشاه قربانی کرونا شد

 رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه این استان در ۲۴ ساعت گذشته یک فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ داشته است، گفت: تعداد جانباختگان کرونا در استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون هزار و ۴۳۲ نفر بوده است.

«مهدی محمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:‌ با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان کرمانشاه، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۳۲ نفر رسید.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته سه مورد بیمار مثبت بستری و ۲۴ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

وی افزود: در همین بازه زمانی ۵۱ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۴۶ نفر هم از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان گفت: هم اکنون ۱۴۶ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها