امام جمعه همدان: تبیین اهداف انقلاب اسلامی برای نسل جوان ضروری است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، گفت: تبیین و تشریح حقیقت فرهنگی، معنوی و اجتماعی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک نظریه جدید در عالم سیاست برای نسل جوان و نوجوان کشور ضروری است.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» روز یکشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر استان، بزرگداشت ایام الله دهه فجر را یکی از مظاهر تعظیم شعائر دانست و اظهار داشت: در این مسیر نیازمند آن هستیم تا قلب انسان با این حقیقت سیاسی، فرهنگی همراه باشد، چرا که اگر قلب همراه نباشد، فعالیت‌های صورت گرفته نیز چندان ثمری نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: برگزاری آیین های بزرگداشت دهه فجر اقدامی مهم و قابل توجه است اما رویکرد اصلی در این ایام باید تبیین دستاوردهای انقلاب و معرفی هویت اصلی جمهوری اسلامی برای آگاهی بخشی به جوانان و نوجوانان باشد.

امام جمعه همدان عنوان کرد: قضاوت نسل جوان از جمهوری اسلامی مبتنی بر عملکردها و همچنین میزان آگاهی از دستاوردها و موفقیت‌های نظام براساس اهداف و شعارهای انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه امروز فارغ از برخی عملکرد نیازمند تبیین درست اهداف و آرمان های نظام جمهوری اسلامی برای نسل جوان هستیم، گفت: اگر نتوانیم هویت واقعی جمهوری اسلامی را برای نسل جدید تبیین کنیم، برخی اشتباهات موجود را به پای انقلاب و نظام اسلامی می گذارند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی تصریح کرد: حداقل اثر تفکیک خطاها و اشتباهات موجود از اصل انقلاب، این است که نسل جوان ما دیگر با جمهوری اسلامی تقابل نخواهد داشت و در مسیر منطبق با آرمان های انقلاب برای اصلاح عملکردها حرکت خواهد کرد.

وی تشریح کرد: نسل جوان باید بداند که انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل، روحانیت و نیروهای انقلابی در مسیری درست شکل گرفت چراکه دشمن به دنبال آن است تا بگوید ما به اشتباه انقلاب کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان تصریح کرد: اصل حرکت مردم و انقلاب موضوع و مسیر درستی بوده و اگر خطایی وجود دارد در عملکردهایی است که باید اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه هویت جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه بهترین تئوری در عرصه سیاست ورزی است، افزود: دشمن قصد دارد دستاوردهای ارزشمند و والای انقلاب اسلامی را انکار کند که تلاش برای مقابله با این توطئه باید مورد توجه مسوولان باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها