اعتراف تلخ لمپارد: گذشته‌ام در چلسی من را برابر اخراج مصون نمی‌کند

تهران- ایرنما- «فرانک لمپارد» اذعان داشت که گذشته وی در باشگاه چلسی و جایگاه اسطوره ایش باعث نمی‌شود که مالک متمول باشگاه برای او امتیاز بیشتری قائل شده یا فرصت بیشتری در اختیارش قرار دهد.

به گزارش ایرنا، زنجیره نتایج ضعیف اخیر چلسی که به کسب تنها یک پیروزی در ۶ دیدار اخیر این تیم منجر شده، گمانه زنی‌ها مبنی بر احتمال برکناری لمپارد مطرح شود.

لمپارد در زمان تصدی این سمت در تابستان ۲۰۱۹ اعتراف کرد که پس از سپری کردن دوران فوتبالی درخشان در چلسی و تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ این باشگاه، شهرت و اعتبار خود را در آبی‌های لندن در معرض خطر قرار داده است.

لمپارد که در دوران ۱۳ ساله حضورش در چلسی، شاهد اخراج بیرحمانه سرمربی‌ها از باشگاه بوده است، به خوبی می‌داند که «رومن آبراموویچ»  می‌تواند هر لحظه تصمیم به اخراج وی بگیرد.

لمپارد در پاسخ به این پرسش که آیا وی نسبت به سایر سرمربی‌های پیش از خود، زمان بیشتری دریافت خواهد کرد، گفت: همه چیزی که می‌خواهم این است که روی شغل فعلی خودم تمرکز کنم؛ نمی‌توانم همه چیز را کنترل کنم و بدن شک نمی‌خواهم به اتفاقات گذشته تکیه کنم.

وی افزود: در مورد جایگاه فعلیم در باشگاه باید بگویم که یک ماه پیش همه چیز گل و بلبل بود و حالا همه چیز خیلی سریع، تغییر کرده و به ضرر من شده است. باید نیمه پر لیوان را نگاه کنم و معتقدم فکر کردن به چیزهایی که تحت کنترل من نیست، وقت هدر دادن است.

لمپارد اضافه کرد: از زمانی که با ست سرمربی به چلسی برگشته‌ام، حمایت فوق العاده‌ای از من شده است. به عنوان بازیکن ۱۳ سال این حمایت را حس کردم و در نهایت باشگاه را ترک کردم چون آنها می‌خواستند به سمت چیزهای دیگر حرکت کنند؛ درک می‌کنم که فوتبال همین است. انتظارات و توقعات را می‌دانم بنابراین فکر نمی‌کنم این حق را داشته باشم که با توسل به گذشته خودم را از این مهلکه بیرون بکشم. تنها کاری که می‌توانم انجام دهم این است که در مورد واقعیت صادق باشیم.

مرد انگلیسی غیر از تحسین آبراموویچ چیز دیگری بر زبان نیاورد و باردیگر تصریح کرد که مالک روسی باشگاه هر لحظه که تشخیص دهد وی را برکنار خواهد کرد.

لمپارد گفت: البته که این حق قانونی او است. باید اینجا بنشینم بگویم که وقتی او تمام آن سال‌ها به چلسی آمد، چطور آینده من ساخته شد. اگر او نبود چه کسی می‌داند که آینده فوتبالی من به کجا می‌رسید اما خوشبختانه من در این باشگاه بودم؛ باشگاهی که آبراموویچ آن را خرید و چهره آن را از این رو به آن رو کرد. این اتفاق زندگی من را تغییر داد و این را درک می‌کنم. با این حال، تصور نمی‌کنم این موضوع برای من امتیاز ویژه‌ای باشد. اینجا هستم و فکر می‌کنم کاری که فصل گذشته کردم یعنی رساندن تیم به مقام چهارم، با توجه به محدودیت‌ها حرکت بسیار مثبتی بود. دوباره هم باید این کار را تکرار کنم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha