شکارچیان متخلف در منطقه حفاظت شده اسدآباد تحویل مرجع قضایی شدند

همدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد گفت: ۲ شکارچی متخلف و مسلح در منطقه حفاظت شده آلموبلاغ این شهرستان دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.

به گزارش ایرنا، «مجید اسکندری» روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: با اطلاع از حضور ۲ شکار متخلف در منطقه حفاظت شده آلموبلاغ، بررسی موضوع در دستور کار یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان اسدآباد قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست با حضور در منطقه موفق به شناسایی و دستگیری این ۲ شکارچی متخلف شدند.

وی اظهار داشت: در بازرسی از محل اختفای این ۲ شکارچی(یک خانه باغ در منطقه حفاظت شده) سه قبضه اسلحه شکاری، تعدادی فشنگ و همچنین مقداری گوشت شکار نیز کشف و ضبط شده است.

رفع تصرف ۱۶ هزار مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده تجرک

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فامنین نیز از آزادسازی ۱۶ هزار مترمربع اراضی تصرف شده منطقه شکار ممنوع منطقه تجرک این شهرستان خبر داد.

فریبا موسوی افزود: ۲ فرد متخلف حدود ۲۰ هزار متر مربع از اراضی این منطقه را تصرف کرده‌اند که با اقدامات انجام شده ۱۶ هزار متر مربع آن رفع تصرف شد.

وی اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع تجرک با وسعتی بیش از ۱۴  هزار و ۷۰۰ متر مربع در محدوده شهرستان فامنین قرار دارد که گونه های متفاوت گیاهی و جانوری در این محدوده زیست می کنند.

به گفته موسوی، گرگ، روباه، تشی، شغال، خرگوش، کفتار، گورکن، سمور سنگی، عقاب طلایی، کبک، تیهو، کمرکولی، سبز قبا و چلچله کوهی از جمله گونه های جانوری این منطقه حفاظت شده هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها