۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۵۰
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 84180869
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار به شیروان تخصیص یافت

بجنورد-ایرنا- دبیر کمیته برنامه‌ریزی شیروان گفت: امسال از محل تمامی منابع، ۶۱۵ میلیارد ریال برای این شهرستان خراسان شمالی ابلاغ شده است که تاکنون ۳۱۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

به گزارش ایرنا علی اکبر حسین زاده روز یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شیروان اظهار داشت: همچنین از محل اعتبارات توازن ملی، ۱۳۰ میلیارد ریال در بخش آب روستایی و ۱۹۹ میلیارد ریال از سفر استاندار برای ۴۲ پروژه ابلاغ شده است.

وی با اشاره به تخصیص ۲۶ درصد اعتبارات در مرحله دوم به این شهرستان گفت: برخی دستگاه ها متوسط تخصیص را نداده بودند که قرار است پی گیری و اصلاح شود.

حسین زاده افزود:  اعتبارات ساخت بخشداری مرکزی، نوسازی یک باب مدرسه، کنترل سیلاب و خاکبرداری روستای پالکانلو، توسعه کشت زراعت چوب، رفع نقاط حادثه خیز در شهرستان  و تجهیز کتابخانه مرکزی هنوز ابلاغ نشده است.

فرماندار شیروان خواستار توجه ویژه در حوزه سرمایه گذاری این شهرستان شد و گفت: دستگاه های خدمات رسان باید سرمایه گذار را در این زمینه حمایت کنند.

امین رضا مرآتی اظهار داشت: شاخص های شهرستان در تولید، اقتصاد و اشتغال رو به رشد است بطوریکه هم اکنون گاوداری ۱۰ هزار راسی ۴۰ درصد پیشرفت دارد و عملیات خط انتقال آب گلخانه ۱۰۰ هکتاری شهرستان نیز در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران حتما از اعتبارات ملی استفاده کنند، گفت: پروژه های نیمه تمام را تا دهه فجر تکمیل کنند و در این زمینه پی گیر اعتبارات سفر استاندار باشند. 

مرآتی افزود: ادارات اماکن بلااستفاده خود را به خاطر منافع ملی به دهیاری ها و بخش خصوصی واگذار کنند.

تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی شیروان با اولویت واگذاری کتابخانه به شهرداری برای بهره برداری در بخش فرهنگی و هم استفاده توسط نهاد کتابخانه ها، واگذاری سوله اداره صنعت، معدن و تجارت به مرکز رشد از دیگر مصوبات این نشست بود.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها