امام جمعه اراک: علما حقیقت دین و ولایت هستند

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: علما با دفاع از اسلام، حقیقت دین و ولایت هستند و از آن دفاع می‌کنند.

آیت‌الله «قربانعلی دری ‌نجف‌آبادی» عصر یکشنبه در آیین بزرگداشت ارتحال عالم ربانی آیت الله مصباح یزدی در مصلی اراک افزود: شهدای گرانقدری مانند شهید مطهری، بهشتی، آیت الله صدر، امام خمینی(ره)، امیر کبیر و سردار سلیمانی از اَبنا آخرت هستند و از آغاز فعالیت، خدا محور و ولایت محوری را در کارنامه خود ثبت کردند.

وی اظهار داشت: این بزرگواران از آزادی، کرامت انسانی و حریت دفاع کردند و تمام وجود خود را وقف کار نیک و قدم خیر برای رضایت حق کردند.

امام جمعه اراک گفت: آنان مجسمه دفاع از کیان اسلامی، قرآن و رهبری هستند که با نثار جان عزیز خود به اسلام با تمام وجود خدمت کردند.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه افزود: دشمنان خارجی زمانی می‌توانند مرتکب جنایت شوند که از عنصر نفوذی برای انجام نقشه‌های خود استفاده کنند و آنان با بهره‌گیری از این فرصت، شهدای بزرگی مانند سردار سلیمانی و شهید فخری زاده را ترور کردند.

وی با یادآوری شرایط پیش آمده در آمریکا، اظهار داشت: اکنون آمریکا منتظر سقوط ترامپ است حتی رژیم اسرائیل نیز در انتظار به سر می‌برد و در داخل سیستم ظالم آمریکا، همه جان به لب شده‌اند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: ۲۳۰ سال کنگره آمریکا مرکز دموکراسی معرفی شد و اکنون در این مرکز پنج نفر کشته شدند و در شب حادثه نمایندگاه سنا و پارلمان از زیرزمین برای نجات خود از دست افراد نامتعارف استفاده کردند.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی ماه دار فانی را وداع گفت.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها