برای حفظ روند کاهشی کرونا مردم همچنان توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به روند کاهشی آمار کرونا در استان به دنبال اجرای طرح شهید سلیمانی از مردم خواست برای حفظ این روند همچنان توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز یکشنبه در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا استان کرمانشاه با حضور رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در سرسرای شهدای دولت استانداری افزود: کاهش بیش از هزار نفری تعداد بستری‌ها و تداوم روند کاهشی فوتی‌ها در آذر و دی ماه نتیجه همدلی و همراهی مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان، بسیجیان و داوطلبانی است که برای مبارزه با کرونا براساس اولویت‌های مشخص شده محله به محله برای قطع زنجیره انتقال کرونا خالصانه و جهادی کار کردند.

او به روند امیدبخش وضعیت شهرستان‌ها به دلیل تلاش‌های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: سپاه، بسیج، کادربهداشت و درمان در طرح شهید سلیمانی کنار مردم بودند و در این طرح که مزین به نام مبارک شهید سلیمانی بود سبب شد مشارکت بی نظیری شکل گیرد و نقش آفرینی مردم موفقیت طرح را بیشتر کرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه اجرای طرح تکمیلی شهید حاج قاسم سلیمانی سبب شکل گیری سرمایه اجتماعی، مشارکت بیشتر مردم و انسجام برای مقابله با کرونا شد، گفت: با اجرای طرح تکمیلی مقابله با ویروس کرونا «شهید سلیمانی» انسجام و مشارکت مطلوبی در سطح کشور ایجادشد.

 استاندار کرمانشاه پیام های طرح شهید سلیمانی را خاطرنشان ساخت و تأکید کرد: این طرح اجماع و انسجام بسیارمطلوبی ایجاد کرد که سبب افزایش سرمایه اجتماعی شد و در واقع نشان داد برای قطع زنجیره انتقال کرونا مشارکت مردم را بیشتر کرد.

او گفت: آمار بستری ها از هزار و ۲۶۰ نفر، امروز به ۱۴۰ نفر رسیده و بر این اساس از مشارکت و همکاری صمیمانه مردم تشکر و قدردانی می نماییم.

 وی تاکید کرد: در صورت رعایت نکردن توصیه های بهداشتی امکان دارد دوباره وارد پیک بیماری شویم و حتی الان هم دربرخی شهرستانها رو به افزایش است که لازم است تاکید بیشتری روی رعایت پروتکل ها داشته باشیم.  

یک نفر دیگر در کرمانشاه قربانی کرونا شد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه این استان در ۲۴ ساعت گذشته یک فوتی ناشی از بیماری کووید ۱۹ داشته است، گفت: تعداد جانباختگان کرونا در استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون هزار و ۴۳۲ نفر بوده است.

«مهدی محمدی» افزود:‌ با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان کرمانشاه، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۳۲ نفر رسید.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته سه مورد بیمار مثبت بستری و ۲۴ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

وی افزود: در همین بازه زمانی ۵۱ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۴۶ نفر هم از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان گفت: هم اکنون ۱۴۶ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها