دریچه‌های رنگی با پیام‌های کرونایی به پایتخت آمد

تهران- ایرنا- معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۹ تهران اعلام کرد: در اقدامی خلاقانه تلاش داریم ظرفیت‌های نوینی برای زیباسازی محیطی در قسمت غربی پایتخت تعریف کنیم که بر اساس آن روی دریچه‌های .

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۹، مصطفی دینی روز یکشنبه در این باره گفت: تصویرسازی و پیام رسانی با استفاده از نگاره ها و نقش های متنوع و زیبا، علاوه بر زیباسازی محیط شهر، می تواند باعث جلب نظر شهروندان و ترویج الگوی رفتاری مطلوب شود.

وی افزود: در این راستا اداره زیباسازی منطقه۹، دریچه های فلزی مخابرات و برق را که روبروی ساختمان شهرداری منطقه می باشند را با طراحی و نقش نگاره های مرتبط با کرونا، منقوش کرد.

دینی عنوان کرد: با برجسته سازی طرح ها و نگاره های محیطی و استفاده از زبان تصویر می توان به اهداف و مطلوبیت های چندگانه شهری دست یافت.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ با تاکید بر روش های نوین ارتباطی و تعریف ظرفیت های جدید، یکی از اهداف مجموعه معاونت خدمات شهری را شناساندن و برجسته سازی، ظرفیت های نوین، برشمرد و گفت: ترغیب و همراهی شهروندان با انتقال پیام و آگاهی بخشی می تواند اثراتی پایدار به همراه داشته باشد، تجربه ای که با امکان سنجی و گستراندن طراحی و المان سازی در منطقه ۹ ادامه پیدا خواهد.

احداث بزرگترین چاه جذبی منطقه ۱۹

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ تهران اعلام کرد: بزرگترین چاه جذبی در محدوده ناحیه پنج این منطقه با هدف هدایت آب‌های سطحی در مواقع بارندگی حفر شد.

مجید صبوری با اشاره به اجرای تمهیدات لازم برای جلوگیری از آب ماندگی ها گفت: از جمله این اقدامات حفر چاه های جذبی در محدوده از ابتدای سال بوده که در همین راستا و در پاسخ به پیام های ۱۳۷ شهروندان ناحیه پنج، بزرگترین چاه جذبی منطقه با حفر ۱۰ متر میله و ۲۰۰ متر مکعب حجم گالری در خیابان ترانسفو ناحیه ۵ حفر شد.

به گفته وی، فعالیت حفر چاه جذبی از ابتدای سال تاکنون در اماکن دیگری همچون استخر شهربانوی بوستان ولایت، بوستان شادی و  زیرگذر مترو در خیابان ترانسفو انجام، ضمن اینکه ۱۲ حلقه چاهک آبخوری نیز در بوستان های محدوده منطقه احداث شده است.

صبوری با اشاره به وجود ۳۹ هزار متر کانال و ۷ حوضچه رسوبگیر در منطقه بیان کرد: به منظور جلوگیری از تجمع آب در این نقاط بویژه در روزهای بارانی، فعالیت پاکسازی آن ها به شکل مستمر در حال انجام است بطوریکه روزانه بیش از یک تن زباله از کانال ها استخراج می شود.

معاون شهردار منطقه ۱۹، کانال ها را مجاری جمع آوری آب های سطحی و نه فاضلاب شهری عنوان و تصریح کرد: مشکلات کانال های آب تنها به وجود زباله ها ختم نمی شود بلکه تجمع احجام و رسوب ها پشت تأسیسات عبوری اعم از کابل های مخابرات، اداره برق، پست و لوله های فاضلاب شهری داخل کانال ها مشکل دیگری است که کار پاکسازی آن ها را دوچندان می کند.

وی با اشاره به رصد مستمر نقاط حساس و پرتردد منطقه یادآور شد: تیم های لایروبی و عوامل نظارتی اداره مسیل ها و قنوات منطقه برای جلوگیری از آب گرفتگی های احتمالی تا پایان بارش‌ها در آماده باش کامل هستند.

باغ ایرانی در سه فاز در منطقه پنج  اجرا می شود

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه پنج گفت: بوستان باغ ایرانی  با مساحت بیش از ۹ هزار متر مربع در بخش پر تراکم و پر جمعیت منطقه به سبک باغ ایرانی ساخته شد و به بهره برداری خواهد رسید.

سعید جودکی با اعلام این خبر گفت: عملیات اجرایی باغ ایرانی، در زمینی به مساحت ۹ هزار متر مربع در بلوار آیت الله کاشانی با هدف حفظ باغات و جلوگیری از تغییر کاربری آنها در حال اجرا است.

معاون فنی و عمران منطقه پنج، با بیان اینکه این باغ در سه فاز طراحی شده است، افزود: تا پایان امسال عملیات اجرایی فاز دو پروژه به بهره برداری می رسد و فرصت های جدیدی را برای منطقه ایجاد می کنند.

وی باغ ایرانی را از پروژه های ویژه شهر تهران دانست و افزود: این باغ با ایجاد فرصت جدید گردشگری برای شهر تهران و توسعه فضای سبز اتفاقات خوبی را در این زمینه رقم خواهد زد.

جودکی در تشریح ویژگی های این بوستان عنوان کرد: این باغ علاوه بر فضای سبز زیبا با طراحی باغ ایرانی، دارای زمین بازی کودکان، سرویس بهداشتی و آبگیر، سنگفرش و آجر قزاقی و باغچه است.

مسیر پیاده روی در باغ ایرانی
وی با بیان اینکه در این باغ از مسیر های متعدد پیاده‌روی استفاده شده است، ادامه داد: در طراحی این باغ با اجرای مسیر های پیاده روی برای ارتقاء فرهنگ ورزش های شهروندی و حضور شهروندان در فضاهای عمومی اقداماتی صورت گرفته است.

جودکی احداث پروژه باغ ایرانی را در راستای رویکرد انسان محوری مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: استفاده از پروژه های نرم افزاری و المان های ایرانی اسلامی یکی دیگر از اهداف احداث این مجموعه است تا زمینه سازی برای حضور هر چه بیشتر مردم در سطح شهر و افزایش تعامل آنها ایجاد شود.

مسابقه طراحی فاز سه باغ ایرانی برگزار می شود
وی در مورد فاز سه این مجموعه گفت: این فاز به مساحت ۷هزار متر مربع و با درختان قدیمی پوشیده است و در یک برنامه ریزی انجام شده قرار است در طی یک فراخوان برای طراحی این فاز مسابقه انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها