سه هزار تاکسی فرسوده در پایتخت نوسازی می‌شود

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: تا پایان ماه جاری سه هزار دستگاه از تاکسی‌های فعال پایتخت نوسازی می‌شود.

به گزارش ایرنا از معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید مناف هاشمی روز یکشنبه در این باره گفت: با همکاری بانک‌ها و موسسات اعتباری  سه هزار دستگاه تاکسی فرسوده که حدود ۹ درصد از ناوگان فرسوده این بخش را شامل می‌شود، تا پایان دی ماه از سوی ایران خودرو تحویل و نوسازی می شود.  

وی با بیان اینکه پرداخت پیش از این دو هزار ۲۰۰ دستگاه تاکسی شهر تهران نوسازی شده است گفت: توسعه و بهبود کیفیت حمل و نقل همگانی و نیمه‌همگانی و کاهش آلایندگی و بهبود هوای شهر تهران، با ارائه تسهیلات نوسازی، بهسازی و جایگزینی ناوگان اتوبوس و تاکسی شهرتهران با جدیت در شهرداری تهران دنبال می‌شود.  

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه خرید انواع دوچرخه و جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با برقی نیز با هدف گسترش حمل ونقل پاک و کاهش آلودگی هوا در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد، تصریح کرد: «به همین منظور تسهیلات لازم به متقاضیان در این بخش نیز پرداخت و در آینده نزدیک ۸۵۶ دستگاه موتورسیکلت فرسوده نوسازی می‌شود.  

هاشمی با تاکید بر اینکه کاهش آلودگی هوا و گسترش حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوسرانی نیاز به هزینه‌های بالایی دارد که شهرداری به تنهایی از پس آن برنمی‌آید، یادآور شد: شهرهای سراسر جهان برای توسعه سیستم‌های حمل ونقل همگانی از دولت حمایت و کمک مالی دریافت می‌کنند، اما متاسفانه طی دهه گذشته، این اتفاق برای کلانشهر تهران رخ نداده و حمل و نقل عمومی برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان تهران حمایت‌های دولت را می‌طلبد.

به گزارش ایرنا، در شهر تهران بیش از ۸۰ هزار دستگاه تاکسی و همچنین حدود ۶ هزار دستگاه اتوبوس فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها