هشدار وزارت کار درباره آگهی‌های جعلی تسهیلات اشتغالزایی با نرخ پایین

تهران - ایرنا - معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای نسبت به انتشار آگهی‌های جعلی اخذ تسهیلات اشتغالزایی با نرخ سود پایین به نام این وزارتخانه هشدار داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  برخی از افراد سودجو با استفاده از نیاز مردم و جلب اعتماد آن ها با انتشار آگهی‌های جعلی و با عناوینی همچون اخذ تسهیلات اشتغالزایی با نرخ سود کم به نام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با وعده‌های دروغین به دنبال جذب مشتری، اخاذی،کلاهبرداری و سوء استفاده از مردم هستند.

بر اساس اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، حمایت از متقاضیان  طرح‌های سرمایه‌گذاری به منظور توسعه کسب و کار فقط از طریق "سامانه کارا" که تنها سامانه رسمی و قانونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است امکان پذیر بوده و درخواست  متقاضیان پس از ثبت نام در سامانه از طریق "دستگاه‌های اجرایی ذیربط" در شهرستان ها و استان ها و"کمیته فنی" و "موسسات عامل" بررسی می‌شود.

معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افراد خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، موضوع را از ساعت ۹ صبح الی ۱۴ به دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال به شماره ۰۲۱۶۴۴۹۲۸۱۰ اطلاع دهند.

سامانه «کارا» با هدف ثبت نام دریافت تسهیلات طرح های توجیهی اشتغالزا در دو برنامه «اشتغال فراگیر» و «اشتغال روستایی» دولت از روز دوشنبه فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، این سامانه کارا به نشانی اینترنتی WWW.KARA.MCLS.GOV.IR از سوی وزارت تعاون و در سال ۹۶ برای دریافت تسهیلات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کارهای خود بویژه در مناطق کمتر برخوردار و یا دارای نرخ بیکاری بالا طراحی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار اقتصاد