سرکنسول ایران: زمینه افزایش همکاری با جمهوری نخجوان فراهم است

تبریز- ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با اشاره به پیشینه همکاری های اقتصادی بین جمهوری نخجوان و استان آذربایجان شرقی، گفت: با توجه به اشتراکات بالای فرهنگی در این دو منطقه و فضای ایجاد شده پس از مناقشه قره باغ، زمینه افزایش همکاری ها فراهم است.سید احمد حسینی روز یکشنبه در دیدار با رییس اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به نزدیکی های فرهنگی مردم استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان گفت: برای افزایش همکاری ها نیازمند عزم جدی مسئولان دولتی و همچنین فعالان بخش خصوصی استان هستیم. 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با بیان اینکه موضوع قره باغ و حوادث پیرامونی آن می تواند سبب خارج شدن نخجوان از یک فضای بسته شود، گفت: با تبادل هیات های تجاری و اقتصادی بین این دو منطقه می توانیم در آینده ای نزدیک امیدوار به افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری بین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان باشیم. 

اراده لازم برای افزایش همکاری دو جانبه وجود دارد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی تبریز نیز در این دیدار با بیان اینکه ارتباطات فرهنگی خوبی بین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان وجود دارد، گفت: باید فرصت های سرمایه گذاری در جمهوری نخجوان احصاء شود تا شاهد افزایش صادرات از استان به این جمهوری باشیم. 

یونس ژائله با بیان اینکه سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی استان اراده لازم برای افزایش تبادلات تجاری با جمهوری نخجوان را دارند، گفت: نباید جلسات دو جانبه تنها در حد صحبت های معمول باقی بماند بلکه باید زمینه افزایش همکاری ها در عمل ایجاد شود و هر چه سریعتر شاهد آغاز دور جدیدی از همکاری ها با جمهوری نخجوان باشیم.

در این دیدار راهکارهای افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی مابین استان آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در محل اتاق تبریز بررسی شد.

سرکنسول کشورمان در جمهوری نخجوان امروز همچنین با استاندار آذربایجا شرقی دیدار و گفت و گو کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها