ابتلای کرونا در شیروان از نصف کمتر شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: میانگین ابتلای افراد به ویروس کرونا و مرگ بر اثر آن در این شهرستان در دیماه نسبت به آذرماه به کمتر از نصف رسیده است که نشانگر تاثیر اعمال محدودیت‌های جدید در آذر امسال است.

به گزارش ایرنا امین رضا مرآتی روز یکشنبه در جلسه شوای اداری شیروان اظهار داشت: میزان مراجعه افراد به مراکز سرپایی شیروان در آذرماه روزانه ۴۰ نفر بود که در دیماه این رقم به طور متوسط ۱۷ نفر ثبت شده است.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت کرونا در این شهرستان از کاهش آمار ابتلا، بستری و فوتی در این شهرستان خبر داد و افزود: بیشترین آمار ابتلا به این بیماری در افراد گروه ۴۰-۳۰ سال است که اینک ۵۳ درصد مبتلایان را مردان و ۴۷ درصد را زنان تشکیل می دهند و ۸۳ درصد از مبتلایان شهری و ۱۳ درصد روستایی هستند.

وی گفت: میانگین سن فوت شدگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان ۶۶.۵ سال بوده است که ۴۹ درصد فوتی ها زن و ۵۱ درصد مرد بوده اند، ۳۶ درصد فوت شدگان فاقد بیماری و ۶۴ درصد دارای بیماری های قلبی، عروقی و فشار خون بوده اند.

عمده مشکل نان شیروان حل شده است 

فرماندار شیروان گفت: بخش عمده مشکلات مردم شهرستان در زمینه کمبود و صف های طولانی نان حل شده است و ارائه نان در روستاها به عنوان آرد خانه پز نیز محدود شده است.

مرآتی با انتقاد از آنچه که بی تعهدی به مردم خواند، افزود: پخت و تلنبار کردن نان در نانوایی و سپس خروج تعداد بالای نان از نانوایی ها ممنوع است و از شهروندان انتظار داریم که تخلفات این بخش را برای برخورد با متخلفان گزارش کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۲۰ نانوایی در داخل شهر شیروان، که شماری نیز موظف به تامین سهمیه نان روستاها هستند، گفت: با توجه به مصوبه شورای تامین، در صورت احراز تخلف یک نانوایی مبنی بر خروج فله ای نان و آرد، پروانه فعالیت آن واحد در محل باطل می شود.

جذب ۲۰۰ درصدی تسهیلات روستایی 

مرآتی در خصوص تسهیلات روستایی و عشایری این شهرستان افزود: امسال سهمیه این شهرستان در این بخش ۶۷۰ میلیارد ریال بود که هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال در این بخش جذب شد و دستگاه هایی چون جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی بیشترین جذب را در این حوزه داشته اند.

نماینده عالی دولت در شیروان در خصوص اقدام ملی مسکن نیز گفت: قبلا طرح اقدام ملی مسکن در محل مناسبی از شهر جانمایی نشده بود که با پیگیری صورت گرفته در شهرک طالقانی و بلوار شهید فاضل زمین جانمایی شده است و از مردم می خواهیم این فرصت ایده آل را از دست نداده و برای دریافت مسکن این طرح ثبت نام کنند.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها