۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 84180799
۰ نفر

برچسب‌ها

پیک کتاب در بانه رونمایی شد

سنندج - ایرنا - طرح پیک کتاب برای پیشگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا و مشارک در طرح فاصله گذاری اجتماعی در بانه رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار بانه عصر یکشنبه در مراسم رونمایی از طرح پیک کتاب گفت: دشمنان با استفاده از فضای مجازی تیشه به ریشه فرهنگی ما می‌زنند که برای کاهش آسیب‌های آن برنامههای فرهنگی و هنری شاد اجرا شود.

اسماعیل رستم پور افزود: فضای مجازی بستر مناسب برای اطلاع رسانی است اما نباید از آسیب‌های این فضا غافل شد و در این راستا تلاش می‌شود که فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم.

وی با اشاره به اجرای طرح پیک کتاب اظهار داشت: بانه دومین شهر استان در اجرای این طرح است که با استقبال کتابخوانان مواجه شده است و  تاکسی تلفنی‌ها نیز در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی در اجرای این طرح همکاری دارند.

رییس نهاد کتابخانه های عمومی بانه نیز گفت: طرح کتاب بستر بسیار خوبی برای اعضای کتابخانه‌های عمومی فراهم کرده و این طرح برای نخستین بار در کتابخانه عمومی نبی اکرم و در آینده نیز در کتابخانه‌های دیگر شهرستان اجرا می‌شود.

علی‌حیدر آقایی افزود: امسال در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمام فعالیت های فرهنگی در بستر فضای مجازی برگزار شده اما در این طرح عضو کتابخانه کتاب درخواستی را سفارش و با آژانس و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی درب منزل تحویل می‌گیرد.

وی اظهار داشت: چهار کتابخانه عمومی شهرستان بانه سه هزار و ۷۰۰ نفر عضو ثابت دارند و ۴۶ هزار عنوان در ۶۴ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های بانه وجود دارد.

عبدالقادر سیمایی عضو فعال کتابخانه نبی اکرم بانه نخستین عضو متقاضی دریافت کننده کتاب در طرح پیک کتاب شد و کتاب‌های درخواستی خود را درب منزل تحویل گرفت.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها