فرماندار مهریز: سیستم اداری برای کارآمدی به تحول اساسی نیاز دارد

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: اگر در دستگاه‌های اداری به جد و سریع به مطالبات شهروندان پاسخ مناسب ارایه شود، دیگر نیازی به مراجعه آنها به فرمانداری نیست و سیستم برای پویایی و کارآمدی بیشتر در راستای اهداف ملی و خدمات بهتربه مردم نیاز به تحول اساسی دارد.

به گزارش ایرنا، رضا زارع زاده مهریزی عصریکشنبه در شورای اداری شهرستان که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، با اشاره به اینکه مراجعه شهروندان به فرماندای برای پیگیری مطالبات در روزهای یکشنبه بیشتر است افزود: فلسفه وجودی مدیران خدمت به مردم و رفع مشکلات آنهاست ، مدیران، بی‌منت و مخلصانه به دغدغه مردم که ولی‌نعمت ما محسوب می‌شوند، پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر در نهادها و دستگاه‌های مختلف در زمان مناسب پاسخ ارباب رجوع داده شود دیگر به رفت و آمد و حضور آنها به جاهای مختلف برای پیگیری امور نیست ،یادآور شد: آمدن و رفتن  دولت‌ها امری طبیعی است و هر فردی و دولتی حاکم باشد همه مدیران کارگزاران حکومت اسلامی هستند ،باید به مردم خدمت کنند.

فرماندار مهریز با بیان اینکه امروز بالاترین خدمت به مردم رسیدگی به مطالبات برحق آنهاست ،گفت: مدیران در هر پست و مقامی باشند باید از صدر تا ذیل قدردان خدمت به مردم  باشند و این مسوولیت‌ها در نظام جمهوری اسلامی یک افتخار محسوب می‌شود و از اهمیت زیادی  برخوردار است .

زارع زاده مهریزی به برگزاری دومین کنگره چهار هزار شهید استان یزد در اسفندماه امسال اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره  شهدا بیان کرد: دیدار از ۱۷۰ خانواده شهید و برگزاری یادواره به یاد آنها جزو برنامه‌های محوری است که با همکاری مردم  و مسوولان صورت می‌گیرد.

همچنین امام جمعه مهریز به افزایش قیمت‌ برخی کالاها و تورم لجام گسیخته در بازار اشاره کرد و گفت: اساسی‌ترین مشکل مردم و مطالبه  از مسوولان نظام و دولت رسیدگی به امور به خصوص حل معضلات اقتصادی و معیشت آنهاست و باید مدیران تمام وقت خود را صرف آن کنند .

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی با بیان اینکه مردم نباید احساس کنند پایان کار دولت است و برخی امور جامعه معطل می‌ماند، ادامه داد: مدیران باید تا آخرین لحظه فعالیت دولت دوازدهم، وظایف خود را در خدمت به مردم و رفع مشکلات و به خصوص کاهش تورم انجام دهند.

وی اظهار کرد: این رفت و آمدها در کشور امری طبیعی است و مسوولان باید قدر مسوولیت که نوعی نعمت محسوب می‌شود را بدانند و  با برنامه‌ریزی و هماهنگی گره‌گشای مسایل و مشکلات مردم باشند که بالاترین خدمت و عبادت و یک رسالت دینی و انقلابی است .

امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه هرچند توطئه اقتصادی اسکتبارجهانی و تحریم دشمنان در بروز مشکلات موثر است، گفت: اما، بخش زیادی از معضلات موجود به سوء مدیریت‌ها بر می‌گردد و باید برای حل مشکلات و خدمت به مردم بیش از گذشته با روحیه انقلابی خدمت کرد.

محی‌الدینی گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با همدلی، تلاش مضاعف و توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری قابل حل است و اهداف دشمنان در جنگ اقتصادی به نتیجه نمی‌رسد و انقلاب اسلامی روز  به روز در مسیر عزت و افتخار گام بر می‌دارد.

در این جلسه حجت‌الاسلام سید اکبر موسوی رییس ستاد اقامه نماز استان یزد و برخی مسوولان محلی گزارشی از فعالیت های حوزه کاری خود ارایه کردند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها