کاهش آمار کرونا با همراهی مردم مایه مباهات جمهوری اسلامی است

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور از همراهی خوب مردم در کاهش آمار کرونا در کشور قدردانی کرد و گفت: کاهش آمار کرونا با همراهی مردم در شرایط تحریم‌های ظالمانه و فشارهای دشمنان مایه مباهات جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «شاهین محمدصادقی» روز یکشنبه در جلسه قرارگاه منطقه ای ستاد مبارزه با کرونا استان در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه افزود: براساس سازمان بهداشت جهانی اکنون در برخی از کشورهای دنیا شاهد افزایش آمار فوتی ها و بستری های کرونا هستیم اما خوشبختانه آمارها در ایران از اوایل دی ماه روز به روز کاهش می یابد.

او به سرمایه گذاری و هزینه کرد ۲۰ هزار میلیارد تومان ایران برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: این هزینه‌ها در شرایطی بوده که کشور ما با شدیدترین تحریم‌های ظالمانه و فشارهای اقتصادی دشمنان روبرو بوده‌ایم.

او گفت: مدیریت خوب کرونا در کشور نشان داد که با دست خالی اما با هماهنگی و همدلی می‌توان کارهای بزرگ را رقم زد.

وی با بیان اینکه تعداد فوتی های ناشی از کرونا از ۴۷۹ نفر در آبان ماه به ۸۲ نفر اکنون کاهش یافته است، گفت: مرگ حتی یک نفر هم برای ما زیاد است و باید با ادامه همین روند تعداد فوتی ها و بستری ها را به صفر برسانیم و کرونا را ریشه کن کنیم.

وی اظهار داشت: در حالیکه کشورهای اروپایی از جمله آلمان و انگلیس و آمریکا تزریق واکسن کرونا را از مدتی قبل شروع کرده‌اند و مشکلات مالی ندارند و امکانات و تجهیزات بیشتری از ما دارند اما شاهد روند رو به افزایش بیماری در این کشورها هستیم.

اجری موفق طرح شهید سلیمانی

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی در ادامه سخنان خود گریزی هم به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی زد و با بیان اینکه این طرح از ۲۱ آبان از استان کرمانشاه آغاز شد، گفت: تمام مردم ایران به پاس حرمت شهید حاج قاسم سلیمانی مشارکت بسیار خوبی در راستای اجرای این طرح داشتند و نتیجه آن هم کاهش محسوس آمار فوتی ها و بستری ها در سطح کشور است.

محمدصادقی، با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی با کمترین هزینه در کشور اجرا شد، افزود: همکاری و همراهی خوب مردم نقطه قوت اجرای این طرح بود و این مشارکت بالای مردم باعث کاهش آمار کرونا در کشور شده است.

وی یادآوری کرد آنچه که امروز به دست آمده همه اش مدیون اجرای این طرح نیست، بلکه محدودیت‌ها،  ممنوعیت‌ها و تلاش‌های صورت گرفته کادر درمان و سایر سازمان ها هم موثر بوده اما اجرای طرح شهید سلیمانی نقطه انسجام،  اتحاد،  همدلی و هماهنگی و اوج همکاری برای کاهش کرونا بود که به اینجا رسیدیم.

وی آمارهایی مقایسه ای قبل و بعد از اجرای این طرح را نیز اعلام کرد و گفت: تعداد فوتی ها کاهش حدود ۴۰۰ نفری معادل ۸۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد و تعداد بستری ها نیز از سه هزار و ۴۴ مورد اکنون به ۶۰۳ مورد کاهش یافته است.

وی به غربالگری ۱۲ میلیون خانوار از مجموع ۲۵ میلیون خانوار کشور در راستای اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: ۱۹۳هزار و ۲۱۱ نفر در خانه قرنطینه شدند که هزار و ۵۰۰ نفر در مهمانسراها به صورت داوطلب قرنطینه شدند.

او به درخواست سازمان بهداشتی جهانی از ایران برای تشریح اقدامات انجام شده که منجر به کاهش آمار کرونا شده است، اشاره کرد و گفت: همکاران ما در وزارت بهداشت تجارب و اقدامات اجرا شده را در جلسه ویدیو کنفرانس به اطلاع مسوولان سازمان بهداشت جهانی رساندند.

او تاکید کرد که باید با همراهی و همکاری مردم و مسوولان کرونا را در کشور ریشه کن کنیم که ثابت کردیم می توانیم این مهم را محقق کنیم.

امنیت را مدیون شهدا هستیم

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی در بخش پایانی سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: امنیت، آرامش و آسایش کشور مرهون رشادت ها و ایثارگری ها شهدا است و باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

محمدصادقی به رشادت های مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: عده‌ای فریب خورده پس از تصویب قطعنامه ۵۹۸ از سمت کرمانشاه وارد کشور شدند و به دنبال ضربه زدن به امنیت مردم و انقلاب بودند که  مردم استان کرمانشاه قبل از سپاه و ارتش وارد میدان شدند و مردانه جلو آنها ایستادند و حماسه مرصاد را پدید آوردند که مایه افتخار همه ما است.

او گفت: در موضوع کرونا نیز مردم ما با همان روحیه دوران دفاع مقدس به کمک و همراهی مسوولان آمدند و نشان دادند که در راه تامین امنیت کشور همواره همراه و همگام نظام و انقلاب بوده و خواهند بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها