رییس کمیسیون اصل ۹۰: قانون چک در اسرع وقت اجرایی شود

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: قانون چک باید در اسرع وقت اجرایی شود و منتظر بازه زمانی ستاد ملی کرونا نباشیم.

به گزارش ایرنا، نصرالله پژمانفر روز یکشنبه در گفت وگویی اظهار داشت: کمیسیون اصل ۹۰ کمیسیون نظارتی است و میتواند به طرز کار دستگاه‌های مختلف و به سه قوه ورود کند و بر اساس پرونده‌هایی که تشکیل می‌شود، مسائل را رصد کند.

پژمانفر با بیان اینکه سالیانه بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون فقره چک در کشور رد و بدل می‌شود، گفت: این حجم چک موجب شده است بر اساس مشکلات موجود در سال ۹۷ اصلاحاتی در قوانین چک انجام دادیم که در زمان پیش بینی شده تا ۱۳۹۹/۰۹/۲۱ این قانون باید اجرا می‌شد. در این مقطع بخشی از این قوانین اجرا شده، بخشی از قوانین ناقص اجرا شده و بخشی نیز اجرا نشده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که زمان سپری شده است و وعده‌ای که رییس کل بانک مرکزی دادند، انشاالله قانون چک در اسرع وقت اجرایی بشود و منتظر بازه زمانی ستاد ملی کرونا نباشیم.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ به ارز اشخاص اشاره کرد و گفت: در نشست امروز رییس کل بانک مرکزی اشاره کردند اگر کسی ارز خارجی دارد طبق ضوابط پیش بینی شده داخل کشور بیاورد و اعلام آمادگی شد و ما از طریق رسانه اعلام می‌کنیم هر کسی اگر مطلبی دارد می‌تواند از طریق کمیسیون پیگیر این موضوع باشد.

پژمانفربا بیان اینکه سازمان حسابرسی می‌تواند به بانک مرکزی ورود پیدا کند، گفت: البته ما دو تا مجموعه داریم که سازمان حسابرسی در آن مجموعه ها ورود پیدا نمی‌کند و در این موضوع تمکین وجود ندارد

وی تصریح کرد: یکی بانک مرکزی و دیگری سازمان صدا و سیماست نسبت به این دو موضوع دو پرونده تشکیل شده است و پیگیری می‌کنیم برداشت ما این است که سازمان حسابرسی به عنوان مرجعی که به مقام معظم رهبری در تاییدیه‌ای‌ که نسبت به این موضوع دادند گفتند به صورت ویژه می‌توانند این کار را انجام بدهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار سیاست