پنج هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ری رفع تصرف شد

شهرری - ایرنا - بخشدار قلعه نو از توابع شهرستان ری،گفت: پنج هکتار از اراضی کشاورزی در مرز بین بخش‌های خاوران و قلعه‌نو این شهرستان امروز (یکشنبه) با حکم قضایی آزادسازی و رفع تصرف شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی بخشداری قلعه نو، علیرضا صادقی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در مرزهای بخش ها، اظهار کرد: افراد سودجو پنج هکتار از اراضی کشاورزی مناطق مرزی بخش های قلعه نو و خاوران را به صورت دیوارکشی و حصار کشی درآورده بودند که امروز با حکم قضایی این بنای غیرمجاز تخریب شد.

وی با بیان اینکه این تخریب در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون اصلاحی قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها انجام شده است، افزود: با هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز و دخل و تصرف در اراضی کشاورزی که مانع از تولید محصولات کشاورزی شود به شدت برخورد می شود.

صادقی تاکید کرد: بارها با افراد سودجو و ساکنان محلی هشدار داده شده که با قانون شکنی و قانون گریزی در حوزه ساخت و سازهای غیر مجاز به شدت برخورد خواهیم کرد، کسی اجازه تجاوز و تخطی به اراضی ملی و ساخت و ساز در اراضی کشاورزی را ندارد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

بخش قلعه نو از توابع شهرستان ری هم اکنون دارای ۴۰ هزار نفر جمعیت است که در ۲۰ کیلومتری جنوب ری و در مسیر جاده ورامین قرار دارد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها