امور زیربنایی همزمان با ساخت مسکن ملی در قم انجام شود

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: در جریان عملیات ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در قم، اقدامات زیربنایی و زیرساختی همزمان با روند اجرای پروژه انجام شود. 

به گزارش روز یکشنبه اداره کل راه و شهرسازی قم، بهرام سرمست در چهارمین جلسه شورای تامین مسکن استان تاکید کرد: به دنبال تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور، در صدور پروانه پروژه های مسکن طرح اقدام ملی تسریع شود. 

وی افزود: برای پیشرفت و شتاب در بخش ساخت و ساز طرح اقدام ملی به صورت موقت، پروانه ساخت صادر شود. 

استاندار قم ابراز داشت: اقدامات زیرساختی و زیربنایی و سایر کاربری های مورد نیاز همزمان با پروسه عملیات عمرانی و ساخت و ساز انجام شود؛ به گونه ای که با اتمام ساخت واحدهای مسکونی و تحویل آن به متقاضیان با هیچ گونه مشکل زیرساختی و زیر بنایی مواجه نشویم. 

وی همچنین در خصوص الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری پردیسان به شهر قم توضیح داد: الحاق این اراضی در راستای پاسخگویی به اقشار ضعیف و فاقد مسکن شهر قم به ویژه کارگران بوده است و تمامی دستگاه های استان و مرتبط با این امر ضمن پرهیز از اختلاف افکنی، به سمت همگرایی، پشتیبانی و منافع استان تغییر نگرش دهند. 

حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی قم نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت طرح مسکن اقدام ملی قم بیان داشت:برای انجام همزمان اقدامات زیرساختی و زیربنایی مانند برق، آب، گاز و مخابرات با عملیات ساخت و ساز، باید کمیته هایی ذیل این شورا تشکیل شود و دستگاه های مرتبط با تولید مسکن با یکدیگر هم افزایی داشته باشند. 

وی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه ها توضیح داد: برای ۵۳۲ واحد مسکن اقدام ملی پروانه صادر شده و انجام عملیات عمرانی و ساخت وساز  برای پروژه های ۱۷، ۲۲ و ۲۷ هکتاری مشروط به صدور پروانه است. 

وی با اشاره به این که عملیات ساخت و ساز واحدهای مسکونی در پنج پروژه زیتون ۶ تا ۱۰ در حال انجام است، افزود: عملیات ساخت واحدهای مسکونی در محله ۱۰(۱۷ هکتاری) با ۸۵ درصد پیشرفت در آماده سازی و عملیات آماده سازی در پروژه ۲۲ هکتاری به زودی انجام خواهد شد. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص آخرین وضعیت متقاضیان ثبت نام شده در طرح مسکن اقدام ملی قم گفت: از مجموع چهارهزار و ۴۰۰ ثبت نام کننده مرحله اول، تاکنون تعداد ۶۷۸ تن برای امور مربوط به ثبت نام خود هیچ گونه مراجعه ای به بنیاد مسکن استان نداشته اند و تعداد ۲۲۰ تن متقاضی کمتر از ۴۰ میلیون تومان واریزی داشته اند که با توجه به تمدید چند باره این موضوع، امروز در جلسه شورای تامین مسکن استان حذف تمامی این افراد از گردونه طرح مسکن اقدام ملی در دستور کار قرار گرفت. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: با حذف این دسته افراد و پس از پالایش نهایی، به زودی ثبت نام مجدد برای تکمیل ظرفیت مرحله اول انجام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها