۱۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم پذیرش شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۱ دی ماه جاری، ۱۵ تَن با علائم کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت و گویی اظهار داشت: در این مدت ۱۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های قم بستری و ۱۴ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند نیز ترخیص شدند.

وی تعداد کل بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی قم را ۱۱۶ تَن ذکر کرد و گفت: ۱۳ تَن از این بیماران بدحال می باشند.

قدیر با اشاره به تداوم صفر شدن تعداد مرگ و میر کرونایی در استان گفت: هیچ مورد فوتی از بین بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود نیز نداشتیم.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی ماه به حالت آبی درآمد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.                            

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها