روحانی آذری: شهید سلیمانی قهرمان تمامی مسلمانان جهان است

باکو - ایرنا - "میرجعفر ایوب اف" امام جماعت "مسجد تازه‌پیر" باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و کارشناس ارشد اداره مسلمانان قفقاز تاکید کرد: "شهید سلیمانی" قهرمان تمامی مسلمانان جهان است.

ایوب اف امروز (یکشنبه) در جریان سخنانی به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" که در شبکه‌های اجتماعی جمهوری آذربایجان نیز پخش شد؛ گفت: اگر مبارزه این شهید نبود، گروه تروریستی "داعش" برای مسلمانان جهان از جمله جمهوری آذربایجان و بطور کلی جامعه بشری به یک تهدید جدی تبدیل می‌شد .

این روحانی جمهوری آذربایجان با تاکید بر این که شهید سلیمانی نه تنها به ایران، بلکه به کل جامعه بشری خدمت کرده، بنابر این به همه جامعه بشری تعلق دارد، افزود: این سردار شهید ارزشهای بشری را همواره در اولویت قرار داده بر علیه ذهنیت تکفیری و افراطی‌گری مبارزه کرده است .

کارشناس ارشد اداره مسلمانان قفقاز همچنین با تاکید بر این که شهید سلیمانی از مردم و تمامیت ارضی عراق و دیگر کشورهای منطقه دفاع کرد، یادآور شد: تا ورود این شهید بزرگوار به عراق، گروه تروریستی داعش نزدیک به پنج هزار نفر از بانوان این کشور را به دیگر کشورهای عربی حامی تروریسم داعشی منتقل کردند و به عنوان برده‌های جنسی فروختند .

به گفته وی، شهید سلیمانی در عراق از ترکمان‌ها، کردها، عربها، ایزدی‌ها و حتی بت‌پرست‌ها دفاع کرد و در این مبارزه این سردار شهید سنی‌ها، شیعیان، کردها، ترکمان‌ها و عرب‌ها صرف نظر از تعلق قومی و مذهبی، در کنار وی قرار گرفتند.

ایوب اف با اشاره به این که شهید سلیمانی به جامعه بشری خدمت کرد، افزود: انسان چقدر باید بی‌انصاف باشد تا این همه خدمات برای جامعه بشری را نادیده بگیرد .

وی در بخشی دیگر از سخنانش با تاکید بر این که شهید سردار سلیمانی علاوه بر اینکه یک فرمانده نظامی بود، در عین حال اهل عبادت و اعتکاف نیز بود، افزود: شهید حاج قاسم  سلیمانی عمر خود را به مبارزه با ظلم و دفاع از حقوق حقه پایمال شده انسانها در کشورهای مختلف وقف کرده بود و به همین خاطر است که در اغلب کشورهای اروپایی، آمریکایی، آسیایی و آفریقایی قشرهای مختلف جامعه یاد و خاطره این شهید که در راه مقابله با تهدیدها برای جامعه بشری از جان خود را نیز دریغ نکرده، گرامی می‌دارند .

وی اضافه کرد: یک سرطانی خطرناک به عنوان داعش در منطقه ظهور کرد و به تدریج به تهدید جدی برای بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان از جمله جمهوری آذربایجان تبدیل شد و شهید سلیمانی خدمات ارزنده‌ای در راستای پیشگیری از این "جریان ملعون" داشته، بنابر این اربابان این گروه تکفیری مبارزه این فرمانده شجاع را تحمل نکرده و وی را بطور ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

به گفته وی، شهید سردار سلیمانی در طول عمر خود در کنار مظلومان در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن بود و با وجود این که به شهادت رسیده است، دشمنان اسلام از طرح نام آن شهید هم هراس دارند .

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه "ابومهدی المهندس" معاون سازمان "الحشد الشعبی" عراق، سیزدهم دی ماه سال گذشته به دستور "دونالد ترامپ" رییس جمهوری آمریکا و با شلیک توسط پهپادهای ارتش این کشور در هنگام خروج از فرودگاه بغداد به همراه هشت نفر دیگر از همرزمانش به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha