مرکز زیرزمینی لیزردرمانی در سمنان شناسایی شد

سمنان- ایرنا- مدیر نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: مرکز لیزردرمانی زیرزمینی و غیرقانونی در سمنان شناسایی و مدیر آن به کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان معرفی شد.

به گزارش ایرنا، سحر سعدالدین روز یکشنبه به رسانه ها افزود: پیرو شکایات مردمی از مداخلات درمانی پوست با استفاده از دستگاه لیزر در زیرزمین یک ساختمان تجاری در شهرستان سمنان بدون مجوز قانونی، بازدیدی از این مرکز انجام شد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: در بازدید کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، رئیس و کارشناسان اداره تعزیرات حکومتی و کارشناس اداره نظارت بر اماکن عمومی از این محل یک عدد دستگاه لیزر با مشخصاتSupranoice  Diode به همراه متعلقات آن توقیف و ضبط و مدیریت مرکز  با احراز تخلف دخالت در امور درمانی به کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه معرفی شد.

وی تاکید کرد : در سال‌های اخیر برخی افراد فرصت طلب با مداخله در امور پزشکی در قالب دایر کردن کلینیک‌های بدون مجوز و زیرزمینی زیبایی یا در پوشش آرایشگاه‌های زنانه به صورت غیرمجاز و پنهانی مشتری جذب می‌کنند.

سعدالدین گفت: این گروه از طریق فضای مجازی، کانال‌های تلگرامی و صفحه های اینستاگرامی با هویت‌های جعلی در امور درمانی مداخله می‌کنند که برای سلامت جامعه مخاطره جدی به شمار می‌رود. این در حالی است که آنان بدون داشتن مدرک و تخصص و تبحر لازم در حوزه پزشکی حتی نسبت به نصب دستگاه‌های پیشرفته و لیرز اقدام می کنند و به امور مربوط به پزشکی می‌پردازند.

وی تاکید کرد: در ماه‌های اخیر دستگاه‌های نظارتی و بازرسی تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا با مداخله‌گران در حوزه پزشکی و زیبایی برخورد جدی داشته باشد و رشد قارچ گونه اینگونه مراکز را متوقف کنند. 

مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: شهروندان به جای مراجعه به مراکز زیرزمینی زیبایی یا در پوشش آرایشگاه باید به مراکز مجاز و مورد تایید دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه کنند.

شهروندان می‌توانند برای طرح شکایت‌ با ارائه گزارش در زمینه مراکز غیرمجاز زیبایی یا آرایشگاه‌های مداخله‌گر با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند که حداکثر طی یک هفته موارد مطرح شده پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها