ثبت‌نام یکهزار و ۸۷ کارگر و تشکل تولیدی استان اردبیل در جشنواره امتنان

اردبیل- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از ثبت نام یک هزار و ۸۷ کارگر، گروه‌کار، تشکل و واحد نمونه تعاونی، تولیدی و اقتصادی در استان اردبیل برای حضور در سی و دومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید خبر داد.

قاسم رحیمی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در سی و دومین جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه، از هر بخش اقتصادی شامل صنعت، کشاورزی و خدمات یک کارگر، یک گروه‌کار و یک واحد نمونه که بالاترین امتیاز را کسب کنند، انتخاب خواهند شد.

وی با اشاره به اتمام مرحله اولیه فرایند داوری بیان کرد: به علت شیوع کرونا در سال جاری، بازه زمانی یک ماهه ثبت نام در این جشنواره در نیمه آذر ماه در نظر گرفته شده بود که دو مرتبه دیگر تمدید شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: مرحله داوری فیزیکی از طریق بازدید حضوری جهت راستی‌آزمایی طرح‌ها پس از مرحله نخست شروع شده و در روز سوم بهمن ماه، نتیجه نهایی پذیرفته‌شدگان مشخص می‌شود.

وی همچنین گفت: جشنواره امتنان هر ساله با هدف تجلیل از کارگران و گروه‌های‌کار نمونه و به منظور ترویج و تقویت فرهنگ کار و تلاش در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود.

رحیمی اضافه کرد: این جشنواره در راستای تقویت روحیه رقابت‍پذیری در بین جامعه کارگری، ارج نهادن به اندیشه‌ها، تلاش‌ها و فعالیت‌های ارزشمند کارگران و تشـویق نیروهای کارگری مولد، متخصص و مبتکر به منظور ترویج و ارتقای هر چه بیشتر فرهنگ کار، رعایت انضباط در محیط کار، مشارکت، خلاقیت و نوآوری و ایجاد انگیزه در بین کارگران برگزار می‍شود.

به گزارش ایرنا، سال گذشته در سی و یکمین جشنواره امتنان جامعه کار و تولید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استان اردبیل در ۲ بخش گروه‌کار نمونه و واحد نمونه حایز رتبه کشوری شد.

در جشنواره ملی سال گذشته، شرکت کشت و صنعت مغان از استان اردبیل به دلیل افزایش بهره‌وری، افزایش چشمگیر سطح پرداخت دستمزد کارگران و انعقاد قرارداد مستقیم و سایر شاخص‌های ارزیابی شده توسط داوران ملی به عنوان واحد نمونه سال کشور انتخاب شد.

همچنین در جشنواره سال گذشته، پس از بررسی طرح‌ها و مستندات لازم و راستی آزمایی از بین منتخبان استانی، چهار نفر از کارگران شرکت کشت صنعت مغان به عنوان گروه‌کار نمونه حوزه کشاورزی انتخاب و معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها