توقیف محموله ۲ میلیاردتومانی کالای قاچاق در جنوب تهران

تهران- ایرنا- فرمانده یگان امداد تهران بزرگ از توقیف اتوبوس حامل کالای قاچاق به ارزش ۲ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: این محموله در حوالی بزرگراه آزادگان کشف شد.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران، سرهنگ سلمان آدینه وند روز یکشنبه بیان داشت: در کنترل تردد خودروهای عبوری در سطح شهر، ماموران پایگاه جنوب یگان امداد تهران حین گشت زنی در محدوده اتوبان آزادگان متوجه توقف غیر متعارف یک دستگاه اتوبوس مسافربری در حاشیه بزرگراه شدند که چند نفر نیز در حال کمک کردن برای تخلیه بار بودند.

وی عنوان کرد: با نزدیک شدن خودروی یگان امداد به اتوبوس مسافربری، افراد مذکور به اطراف متواری و راننده اتوبوس که چاره‌ای جز توقف نداشت، در همان محل ایستاد.

فرمانده یگان امداد تهران با اشاره به دستگیری راننده اتوبوس، افزود: متهم در تحقیقات مقدماتی اظهار داشت، کالاها را به صورت قاچاق از شهرهای جنوبی کشور تهیه و قرار بوده آن‌ها را به مشتریان تحویل دهد و کالاها فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی است.

این مقام انتظامی اعلام کرد: در بررسی‌های دقیق‌تر از داخل اتوبوس، ۳۸ قلم کالای قاچاق از جمله مواد آرایشی و بهداشتی، باطری، فندک آشپزخانه، آدامس، بادام هندی، یک دستگاه ماشین ظرفشویی، یک دستگاه تلویزیون کشف شد.

آدینه وند با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۲ میلیارد تومان محاسبه کرده‌اند، اضافه کرد: متهم به همراه اموال کشف شده برای سیر مراحل قانونی در اختیار پلیس پیشگیری تهران قرار گرفت.

کشف ۲۵ فقره سرقت از منزل

رئیس کلانتری ۱۱۷ جوادیه از دستگیری ۲ سارق منزل خبر داد و گفت: ۲۵ فقره سرقت در این زمینه کشف شد.

سرهنگ مهدی مجیدی بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در منطقه جوادیه موضوع در دستور کار کلانتری ۱۱۷ قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات پلیسی دوسارق سابقه دار که اقدام به سرقت از اماکن خصوصی از جمله خانه‌های قدیمی و ساختمان‌های نیمه کاره می‌کردند، دستگیر شدند.

رئیس کلانتری جوادیه ابراز داشت: سارقان بعد از دستگیری و انتقال به مقر انتظامی در بازجویی‌های بعمل آمده به ۲۵ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف که با بازسازی صحنه‌های جرم تمامی سرقت‌ها مورد تایید قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به فروش اموال سرقتی به مالخری در همین محدوده معترف شدند، ادامه داد: مالخر اموال سرقتی شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی متهم دستگیر شد.

رئیس کلانتری جوادیه با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند افزود: انگیزه سارقان از انجام این سرقت‌ها تامین هزینه مواد مخدر بعلت اعتیاد شدید آن‌ها به مواد مخدر و نابسامانی خانوادگی بوده است.

 این مقام انتظامی از شهروندان خواست: اماکن خصوصی خود را به تجهیزات ایمنی مجهز و از نگهداری وسایل ارزشی در اماکن و پول نقد و اشیاء قیمتی در منزل خودداری کنند ودر صورت برخورد با هر مورد مشکوک بلافاصله موضوع را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و سامانه ۱۹۷ برای اعلام انتقادات و پیشنهادات در میان بگذارند.

کشف هزار لیتر الکل سفید قاچاق

رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از توقیف یک دستگاه خودرو سواری شوتی خبر داد و گفت: این خودرو حامل الکل‌های سفید و کشف ۹۶۷ لیتر الکل بود.

سرهنگ یزدان سلیمان آبادی بیان داشت: گزارشی در خصوص تهیه، حمل و جابه جایی مقادیر زیادی الکل‌های سفید (اتانول) توسط راننده یک دستگاه خودرو شوتی به ماموران پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی اعلام که بلافاصله موضوع در دستور کار تیمی از ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: محورهای تردد خودروی سواری شناسایی و ماموران موفق شدند در گشت زنی‌های هدفمند بامداد نوزدهم دی ماه در یک عملیات پلیسی، خودروی متهم را در حوالی خانی آباد شناسایی و آن را توقیف کنند.

رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران با اشاره به اینکه در بازرسی از داخل خودرو ۹۶۷ لیتر الکل سفید (اتانول) در بطری‌های ۲ الی ۳ لیتری کشف شد، افزود: متهم به جرم ارتکابی معترف و اظهار داشت، الکل‌های ضد عفونی کننده را به صورت قاچاق تهیه و قصد داشته تحویل خریدار دهد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: متهم به همراه اموال کشف شده برای تکمیل تحقیقات پلیسی به پایگاه دهم پلیس امنیت عمومی تهران انتقال یافت.

سلیمان آبادی در پایان خاطر نشان کرد: کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها