۱۳۰ طرح عمرانی در اماکن مذهبی گیلان اجرا می‌شود

آستارا - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: امسال ۴۹ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و توسعه بقاع متبرکه، حسینیه‌ها و مساجد استان تصویب شده بود و ۱۳۰ طرح عمرانی در اماکن مذهبی در حال اجراست.

حجت الاسلام ستار علیزاده روز یکشنبه در بازدید از طرح بازسازی بقعه امام زادگان آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تاکنون ۳۰ درصد اعتبار مصوب یعنی ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تخصیص یافته و بقیه در ماه‌های آینده اختصاص خواهد یافت.

وی بیان کرد: در دهه فجر امسال ۲ گلدسته و یک گنبد حسینیه امام زادگان آستارا با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید و پیشرفت بازسازی این حرم رضایت بخش است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: امسال با مشارکت خادمان بقاع متبرکه، برای پیشگیری از شیوع کرونا  ۶۰ هزار ماسک تولید و ۳۰ هزار بسته غذایی در قالب کمک مومنانه از سوی مراکز افق بقاع متبرکه به نیازمندان توزیع شده است.

علیزاده ادامه داد: تولید ۱۴ هزار ماسک توسط خادمان حرم امام زادگان آستارا اقدامی ارزشمند است و همه باید جهت رفع نیازهای مومنان گام برداریم و بستر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بسیج و گروه های جهادی در بقاع فراهم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از ۲۰ خادم افتخاری حرم امام زادگان آستارا تجلیل کرد.

امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و حرم آنها در حاشیه جاده آستارا به تالش قرار دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها