اصحاب فرهنگ و هنر یزد تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کنند

یزد - ایرنا سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: با توجه به دستورالعمل جدید وزارتخانه پرداخت وام به گروه‌های مختلف اصحاب فرهنگ و هنر استان که به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه سال ۹۸ متضرر شدند، صادر و سقف تسهیلات ۶۰۰ میلیون تومان برای آنان تعیین شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون یزد به ایرنا، عماد تشکری در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه این نهاد هر اقدامی که بتواند در راستای معیشت اصحاب و هنر  انجام می دهد ، افزود: تشکیل انجمن صنفی و یا شرکت تعاونی برای گروه های این حوزه می تواند، کمک به این قشر را تسهیل کند.

وی با بیان اینکه وزارتخانه به صورت ویژه پرداخت تسهیلات را در نظر گرفته است، یادآور شد: وام با سود ۱۲ درصد و اقساط آن ۲۴ ماهه و مشمول دوره تنفس تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۰ است.
تشکری سقف تسهیلات در گروه های مختلف فرهنگی و هنری را متفاوت دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت ها و مشاغل مطبوعاتی، رسانه ای و تبلیغاتی از ۷۵ تا ۲۸۵ میلیون تومان، مشاغل سینمایی، سمعی و بصری از ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، آموزشگاه های هنری، استادن ، هنرمندان و مربیان هنری، کانون های سرگرمی‌های نمایشی و زیرمجموعه های مشاغل هنری از ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان وام دریافت می کنند.

به گفته وی همچنین  برای دفاتر خدمات زیارتی ۱۲۰ میلیون تومان، مدیران کاروان ها و کارگزاران خدمات زیارتی ۲۰ میلیون تومان، موسسه مردمی فرهنگی قرآن و عترت، مدرسان، مربیان و فعالان قرآنی از ۹ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان، ناشران (بنا بر رتبه)  و غیره  از ۲۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون تومان می توانند تسهیلات دریافت کنند.
تشکری تاکید کرد: مرجع رسیدگی و تایید درخواست ها و اطلاعات تخصصی متقاضیان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد است. 
وی از تمامی اصحاب فرهنگ و هنر استان یزد خواست با مراجعه به سامانه کارا kara.mcls.gov.ir و بخش تسهیلات کرونایی  فرهنگ و هنر، جهت اخذ تسهیلات بانکی درخواست های خود را ثبت کنند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خاطرنشان کرد: اشخاصی که قبل از دستوررالعمل جدید از تسهیلات کرونا استفاده کردند مجددا می توانند مابه التفاوت مبلغ درخواست را دریافت کنند.

در این نشست نمایندگان گروه های مختلف فرهنگی و هنری استان یزد مسایل و مشکلات صنفی خود را بیان کردند. 

در گزارش ارسالی به تعداد فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان یزد اشاره ای نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها