حمایت ستاد مبارزه با موادمخدر از چهارمین جایزه بازی‌های ویدئویی

تهران - ایرنا - مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از حمایت این ستاد از چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی خبر داد و گفت: مهمترین مخاطب برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد یعنی جوانان و نوجوانان، اصلی‌ترین گروه فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر اینکه اهمیت و جایگاه بی‌بدیل بازی‌های ویدیویی و از جمله بازی‌های رایانه‌ای جدی بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: گواه این امر را می‌توان در این آماری یافت که اعلام می کند اکنون، بالغ بر ۳۰ میلیون بازیکن بازی‌های ویدیویی در ایران هستند که به طور متوسط، روزانه بیش از ۹۰ دقیقه بازی می‌کنند.

وی افزود: ستاد مبارزه با موادمخدر نیز خود را از این ابزار فرهنگی محروم نخواهد کرد زیرا مهم‌ترین مخاطب برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد، یعنی جوانان و نوجوانان، اصلی‌ترین گروه فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شوند.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد خاطرنشان کرد: بر همین مبنا و در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری سال ۱۳۹۹ با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال توسط ستاد، جهت حمایت از بخش جشنواره چهارمین دوره رویداد جایزه بازی‌های جدی اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: پس از بررسی کارشناسیِ، ۶ مورد منتخب از میان حدود ۷۵ بازی ارائه شده به رویداد مذکور، توسط کارشناسان اداره کل فرهنگی و پیشگیری، مناسب برای دریافت این جایزه تشخیص داده نشد و تنها جهت پاسداشت جایگاه بهره‌برداری از بازی‌وارسازی برای افزایش نشاط اجتماعی و همچنین تطابق با برخی اهداف فرعی ستاد، «پایگاه هوشمند تندرستی» از تیم «منشور فناوری فردا»، شایسته تقدیر شناخته شد و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به آن اهدا می‌شود.

اسماعیلی گفت: ۱۰۰ میلیون ریال باقیمانده، صرف حمایت از تدوین چند سند بازی‌نامه منطبق با رویکردهای پیشگیری از اعتیاد مبتنی بر مطالعات انجام شده در سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹ شده و در سال ۱۴۰۰، پیشنهاد برتر انتخاب و با حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر، تولید و منتشر خواهد شد.

چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اواخر سال جاری برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار جامعه