کلیات الحاقیه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و کرونا تصویب شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران کلیات لایحه الحاقیه دوم به مصوبه «بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» را با ۱۹ رای تصویب کردند.

به گزارش ایرنا، اعضای شورای شهر تهران روز یکشنبه در دویست و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران کلیات لایحه الحاقیه دوم به مصوبه «بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و نیز در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا» را در دستور کار قرار دادند.

«محمد سالاری» رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، درباره این لایحه گفت: بسته محرک قبلی دارای ۲۰ ماده بود که تاثیر خوبی بر روی افزایش درآمدهای شهرداری تهران داشت حالا با تداوم بیماری کرونا شهرداری تهران یک الحاقیه ۹ ماده‌ای دیگر آورده است.

وی افزود: در دو جلسه مشترک با کمیسیون‌های دیگر این ۹ ماده را بررسی کرده و ماده ۲۱ تا ۳۰ در لایحه امروز به مصوبه بسته محرک قبلی اضافه می‌شود.

به گفته سالاری، این مواد در مورد اسناد نکول شده، خرید خدمات کارگزاری استارت‌آپی و اپلیکیشن‌ها، افزایش سقف اختیارات شهرداری، افزایش زمان مجوز شروع و اتمام عملیات ساختمانی، دریافت عوارض از بافت تجاری واقع در بافت فرسوده و دیگر مواردی چنین است.

عضو شورای تهران تاکید کرد: اجرای این مواد جدید علاوه بر این‌که گره از کار شهروندان باز می‌کند، باعث رونق در شهرداری می‌شود.

بررسی این دستور یا حاشیه هایی مواجه بود 

برخی اعضا نسبت به عدم حضور در جلسات کمیسیون های مشترک انتقاد و اعلام کردند که جلسه بررسی شبانه برگزار شد.

محسن هاشمی در پاسخ انتقادها گفت: من یک گزارش رسمی با امضای دو رییس کمیسیون دریافت کردم که از نظر من قانونی است اگرچه تعدادی از اعضای شورا به نحوه‌ برگزاری، تعداد اعضای شرکت‌کننده و ساعت برگزاری جلسه شب گذشته اعتراض دارند.

وی ادامه داد: «به عنوان رییس شورا درخواست می‌کنم که اجازه مطرح شدن این لایحه را بدهید و در زمان بررسی بندهای اعتراضی نظر خود را اعلام کنید وگرنه این مجادلات در صحن روی خوشی ندارد.»

هاشمی در پاسخ به اعتراض برخی اعضا از جمله بهاره آروین، گفت:«از اعضاء می‌خواهم تا پایان دوره نه قهر کنند و نه استعفا دهند.»

وی تاکید کرد: در جای خود فرصت می‌گذارم تا موافق و مخالف در مورد بندهای انتقادی صحبت کنند.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۹ رای به کلیات این لایحه رای داده و آن را تصویب کردند.

این خبر در حال تکمیل است ...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها