آزادسازی بیش از ۵۳۷ هکتار از اراضی ملی در آذربایجان شرقی

تبریز-ایرنا- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی گفت: در ۸ ماهه امسال در حوزه جهادکشاورزی بیش از ۵۳۷ هکتار از اراضی ملی در استان آزادسازی شده است.

احمد موقری  روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دادگستری آذربایجان شرقی برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی، دخل و تصرف در اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز در چند حوزه ورود جدی و اساسی دارد.

وی ادامه داد: در حوزه ساخت و ساز در حریم بستر رودخانه ها نیز در ۸ ماهه امسال ۲۳۵ هکتار از اراضی ملی آزادسازی شده است.

موقری گفت: در بحث کاداستر و تثبیت اراضی ملی آذربایجان شرقی از استان های فعال در کشور می باشد و در حوزه اخذ سند رسمی برای اراضی ملی و حریم رودخانه ها نیز  رتبه اول کشوری را دارد.

وی اظهار کرد: در حوزه جهارکشاورزی بیش از ۲ هزار ساخت و ساز غیرمجاز شناسایی شده که از این تعداد برای ۶۲۰ فقره تشکیل پرونده شده که ۱۰۵ رای صادر و اجرا شده است و مابقی در مرحله رسیدگی است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان‌شرقی  افزود: علاوه بر احکامی که صادر می شود جهادکشاورزی نیز به موجب تبصره ۲ قانون جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی می تواند با اخذ دستور از مقام قضایی و هماهنگی ضابطین قضایی نسبت به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز که در حال ساخت هستند اقدام کند.

وی ادامه داد: در این خصوص نیز بیش از ۴۲۰ فقره توسط جهادکشاورزی با دستور قضایی نسبت به قلع و قمع اقدام کرده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها