۱۷.۸ میلیارد ریال وام جبران خسارت کرونا درحوزه گردشگری سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: تسهیلات جبران خسارت‌ کرونا به ۹۰ فقره پرونده به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال در حوزه گردشگری این استان پرداخت شد.

به گزارش ایرنا، محمد طاهریان روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات مرتبط با اجرایی نشدن امهال و پرداخت تسهیلات به فعالان گردشگری استان با حضور نمایندگان بانک‌های استان سمنان، افزود: پرداخت تسهیلات جبران خسارت‌های کرونا به  ۵۴ درصد از متقاضیان حوزه گردشگری محقق شد.

وی بیان کرد: ۱۶۴ فقره پرونده متقاضی دریافت تسهیلات به بانک‌های استان ارسال شد که مبلغ تسهیلات آنان ۶۱ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال بود.

 طاهریان افزود: ۷۴ فقره پرونده به مبلغ ۴۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال در بانک‌های استان در دست بررسی است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تسریع در روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان بخش گردشگری استان را خواستار شد و گفت: نبود وحدت رویه در بانک‌های عامل استان در اجرایی کردن مصوبات ستاد ملی کرونا از جمله مشکلات است.

وی برخورد سلیقه‌ای در تأمین وثیقه، مدت زمان طولانی بررسی تا پرداخت تسهیلات، درخواست واریز کارمزد تسهیلات برای استمهال و اعمال نشدن تسهیلات به دلیل هم‌زمان شدن دوره تنفس تسهیلات و شروع امهال را از جمله مشکلات برخی از متقاضیان بخش گردشگری برای دریافت تسهیلات جبران خسارت‌های ناشی از شیوع کرونا عنوان کرد.

طاهریان اجرایی شدن مصوبه ستاد ملی کرونا و امهال بازپرداخت تسهیلات بانکی دریافت شده تا پایان سال جاری را خواستار شد.

آسیب کرونا به گردشگری سمنان جدی است

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز با بیان اینکه به صنعت گردشگری در دوران کرونا آسیب‌های جدی وارد شده است، گفت: بسیاری از بوم‌گردی‌ها خانوادگی کار می‌کنند و حرکت‌های خوبی در بوم‌گردی‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی آغاز شده بود که همگی دچار آسیب شدند.

مهدی جمال بر مساعدت هر چه بیشتر و  وحدت رویه در بانک‌ها برای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا در زمینه امهال و پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده تاکید کرد.

سرمایه‌گذاری در گردشگری سمنان مورد حمایت است

 مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سمنان نیز در این نشست گفت: رشد و توسعه اقتصادی نیاز به حضور سرمایه‌گذار دارد و باید از  سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت شود.

مجتبی بوربور افزود: یکی از شاخص‌های مهم رشد کشور، رشد سرمایه‌گذاری است و یکی از عوامل مهم رشد سرمایه‌گذاری، اجرای پروژه‌های گردشگری است.

وی اجرای پروژه‌های گردشگری را در سودآوری، ارزآوری و اشتغال‌زایی موثر دانست.

در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم‌گردی، ۱۵ هتل و مهمان‌سرا، ۱۴ اقامتگاه‌سنتی، پنج مهمان‌پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل‌آپارتمان، دو مرکز تفریحی‌سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین‌راهی، ۱۹ سفره‌خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها