هوای ارومیه همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم است

ارومیه- ایرنا- معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: بررسی شاخص ۲۴ ساعته بیانگر ناسالم بودن هوای ارومیه برای گروه‌های حساس برای چندمین روز متوالی است.

سعید موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ذرات آلاینده هوای ارومیه نیز ذرات معلق ۲.۵ و ۱۰ میکرون است و برودت و سکون هوا علت اصلی تشدید این آلاینده هاست که با گرم شدن هوا این پدیده از بین خواهد رفت.

وی اضافه کرد: امروز ششمین روز از دی ماه است که هوای آذربایجان غربی آلوده گزارش شده است و لازم است برای کاهش غلظت آلاینده ها شهروندان از ترددهای بی مورد با خودرو در سطح شهر خودداری کنند.

معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: کاهش فعالیت‌های بدنی بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم، به خصوص در فضای باز و خودداری از خروج غیرضروری از منزل نیز باید جزو اولویت شهروندان قرار گیرد.

موسوی گفت: رعایت الگوی مصرف سوخت و دقت لازم در استفاده از وسایل حرارتی ( آبگرمکن، بخاری و تأسیسات گرمایشی) به منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه حرارت در فضاهای مسکونی، تجاری و اداری هم لازم است رعایت شود.

وی بیان کرد: در روزهای آینده احتمال کاهش کیفیت هوا و افزایش آلاینده ها در ساعت بعد از ظهر دور از انتظار نیست.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی تاکید کرد: استفاده کمتر از خودروهای شخصی، توجه به موضوع معاینه فنی خودرو و استفاده از حمل و نقل پاک از جمله موضوعاتی است که در مواجهه با آلودگی هوا باید مورد توجه قرار گیرد ضمن آنکه برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا نیز بر پرهیز از ترددهای غیرضروری در شهر ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی استانی کوهستانی با آب و هوای سرد است که اغلب در فصل های سرد سال مرکز آن، ارومیه با پدیده وارونگی دما و انباشت آلاینده ها در برخی مناطق مرکزی و پرتردد شهری مواجه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها