قاتل محکوم به قصاص در گچساران از چوبه دار رهایی یافت

یاسوج- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب گچساران گفت: فردی که ۶ سال پیش بر اثر درگیری مرتکب قتل عمد شده بود با وساطت بزرگان و معتمدان این شهرستان از چوبه دار نجات یافت.

حجت الاسلام صدرا ادیبان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این قتل در سال ۱۳۹۳ اتفاق افتاد و به موجب دادنامه صادره از شعبه سوم دادگاه کیفری یک کهگیلویه و بویراحمد مستقر در شهرستان گچساران، این فرد به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بود.
وی افزود: با اعتراض این فرد به حکم صادره پرونده در شعبه پانزدهم ۱۵ دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه مزبور رأی دادگاه کیفری کهگیلویه و بویراحمد را تایید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران بیان کرد: سفیران صلح و افراد معتمد، سادات و روحانیان، ریش‌سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان، از یک ماه پیش تلاش کردند تا رضایت اولیای دم را کسب کنند.
حجت الاسلام ادیبان عنوان کرد: امروز در حالی که به موجب درخواست اولیای‌ دم برای اجرای مراسم قصاص مهیا شده بود اولیای دم از حقوق قانونی خود مبنی بر قصاص نفس گذشت کردند و به این فرد زندگی دوباره بخشیدند.

وی ابراز داشت: در یک ماه گذشته در شهرستان گچساران سه قاتل محکوم به قصاص با پادرمیانی ریش سفیدان و معتمدان محلی  از چوبه دار نجات یافته اند.

در فرهنگ عامیانه عشایری کهگیلویه و بویراحمد، صلح و سازش و گذشت با حضور ریش سفیدان، معتمدان، متنفذان و نخبگان از اهمیت بالایی برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها