۱۰ هزار ایثارگر لرستانی مشمول دریافت مسکن هستند

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگری این استان مشمول دریافت مسکن‌ هستند که باید برنامه‌ریزی لازم برای خانه دار شدن این افراد صورت گیرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از ایثار واحد لرستان، محمود زرین‌جویی افزود: از این تعداد سه‌هزار نفر در اولویت هستند که باید طی پنج سال آینده برای آنها مسکن تامین شود.

وی با اشاره به اینکه بیکاران جامعه ایثارگری لرستان ۶ هزار و ۴۰۰ نفر هستند اظهار داشت: این استان به لحاظ بیکاری جامعه ایثارگری جزو چهار استان نخست کشور است که طی تفاهم‌نامه میان بنیاد کشور و استانداری، طی پنج سال آینده ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه ایثارگری لرستان مشغول به کار می‌شوند.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان اضافه کرد: نسبت جمعیت استان به کشور ۲.۳ و جمعیت ایثارگر ما نسبت به کل کشور ۲.۸۶درصد و ۵۶ صدم درصد بیشتر از میانگین کشور می باشد بنابراین باید توجه ویژه‌تری به این قشر معطوف شود.

زرین جویی همچنین با بیان اینکه از ۶۱۵ گلزار شهدای لرستان ۴۶۸ گلزار ساماندهی شده است تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴۷ گلزار شهدا با ۹۰۰ مزار شهید ساماندهی نشده است.

وی تاکید کرد: این در حالی‌ است که وظیفه تعمیر و نگهداری گلزارهای شهدا بعد از ساماندهی سطح شهر، برعهده شهرداری و در سطح روستاها برعهده دهیاری‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها