تقویت برنامه‌های مذهبی در فضای مجازی استان اردبیل

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه شیوع کرونا موجب تعطیلی اجتماع مذهبی در جامعه شده است، گفت: در این ایام ظرفیت فضای مجازی استان در اختیار ترویج و تقویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده روز یکشنبه در آیین معارفه رییس جدید اداره تبلیغات اسلامی خلخال بیان کرد: در این زمینه با دعوت از گردانندگان ۸۰ شبکه و کانال پرمخاطب فعال در فضای مجازی استان زمینه استفاده از برنامه‌های مذهبی و فرهنگی برای بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر  فراهم شده است.

وی گفتمان نرم انقلاب را بزرگترین هراس دشمن در صادرات فرهنگ دینی در منطقه عنوان کرد و افزود: جبهه مقاومت شاه کلید جریان فرهنگی در منطقه است و این نشان از صدور پیام استکبارستیزی انقلاب اسلامی به دیگر جوامع  است که به شدت دشمن را به هراس افکنده و قطعا این نرم‌افزار فرهنگی پیروز میدان خواهد بود.

جعفرزاده با تاکید بر اهتمام اصحاب رسانه در بازنشر مسائل و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در شرایط کرونایی جامعه و در حالی که کرونا فعالیت‌های حضوری در مساجد را زیر سایه برده است، گفت: فعالان حوزه رسانه و فضای مجازی باید بیش از پیش در انعکاس حقایق و آگاهی‌بخشی تلاش کنند.

وی با اشاره به تاثیر فرهنگ دینی در تحولات اجتماعی، سیاسی و امنیتی ، فرهنگ را زیربنای تمام مسائل جامعه دانست و بر ضرورت توجه به این موضوع در تصمیم‌گیری‌های کلان کشوری تاکید کرد.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز با تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای پرکردن خلاء توقف فعالیت مساجد در شرایط کرونایی جامعه گفت: بیشتر مطالبات مردم از مسئولان در بخش اجرای پروژه‌های عمرانی بوده و این امر موجب شده تا مسائل فرهنگی زیرشعاع بحث‌های عمرانی قرار بگیرد.

وی گفت: به حد کافی ساختارسازی در جامعه صورت گرفته ولی به لحاظ نبود انسجام و فرماندهی در انجام امور فرهنگی موجب شده تا مسائل فرهنگی مورد غفلت قرار گیرد.

در این مراسم حجت‌الاسلام صابر طهماسی به عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی خلخال معرفی و از حجت‌الاسلام احمد شاد رئیس قبلی این اداره تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها