امام جمعه تبریز: انسجام مهمترین مولفه قدرت کشورها است

تبریز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر نقش مهم وحدت درونی در کشور، گفت: انسجام درونی مهمترین مولفه و شاخص قدرت کشورها در صحنه های بین المللی است.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز یکشنبه در همایش توان افزاری و توان سنجی علمی و مهارتی مربیان صادقین سپاه عاشورا با اشاره به وقایع اخیر امریکا و حمله تعدادی از مردم به کنگره، افزود: با این اقدام مهمترین مولفه ابرقدرتی ایالات متحده آمریکا زیرسئوال رفته است.

وی گفت: وقایع روزهای اخیر در آمریکا نشانه ای واضح از افول این کشور است و کنگره آمریکا به عنوان نماد تفکر لیبرال دموکراسی با این اتفاق هیمنه اش فرو ریخت.

آل هاشم اظهار داشت: نکته ای که در این قضیه قابل تامل بود، بعد از اقدامات ترامپ و طرفداران وی در جریان کنگره، این بود که حتی طرفداران و حامیان وی نیز از او برائت جستند اما در فتنه سال ۸۸ دیدیم این اتفاق متاسفانه در داخل کشورمان نیفتاد و تا به امروز نیز عده ای در داخل به عناد خود ادامه می دهند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب با این تصور که با به شهادت رساندن سردار سلیمانی نور او را خاموش می کنند ایشان را به شهادت رساندند، یادآوری کرد: اما در عمل دیدیم که وی پس از شهادت بیشتر مطرح شد و در دنیا سرآمد شد.

آل هاشم با اشاره به فتنه انگیزی دشمنان علیه مسلمانان جهان، گفت: دشمن همواره تلاش دارد با فتنه انگیزی و تفرقه افکنی بین شیعه و سنی مقاصد شوم خود را پیش ببرد و ساخت فیلم سینمایی بانوی بهشت(بانوی جنت) در ادامه این مقاصد شوم است که توسط استکبار ساخته می شود.

وی ادامه داد: نشان دادن چهره حضرت پیامبر به خواست خود آن ها و حضرت زهرا پس از واقعه غدیر و جریان های بعد آن در این فیلم، نشانه ای دیگر از اهداف شوم ساخت چنین فیلمی است.

آل هاشم از درخشش قشر روحانیت در دوران دفاع مقدس به نیکی یاد کرد و افزود: شهدای روحانی نمونه ایثار و فداکاری بودند و بر همین اساس روحانیون شهید با توجه به آمار موجود، بالاترین فراوانی را در دوران دفاع مقدس دارند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا نیز در این همایش با گرامیداشت سالگرد عملیات کربلای ۵ و یاد و نام شهدای آن، گفت: شهدای روحانی در این عملیات افتخارات بزرگی به وجود آوردند.

حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی افزود: روحانیون ایثارگر و شهید در دوران دفاع مقدس با حضور خود و خون  خود به گفتارشان جامعه عمل پوشاندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها