قاهره، فردا میزبان وزیران خارجه آلمان و فرانسه با موضوع صلح خاورمیانه

تهران- ایرنا- وزیران خارجه فرانسه، آلمان، اردن و مصر در مورد تاثیر عادی‌سازی مناسبات بین کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی بر روند صلح خاورمیانه در قاهره تبادل نظر می‌کنند.

به گزارش ایرنا، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان امروز (یکشنبه) برای دیدار با همتایان خود از فرانسه، اردن و مصر راهی قاهره می شود. خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر موضوع این سفر را گفتگو در مورد مناقشات خاورمیانه عنوان کرد.

گفت وگوی وزیرخارجه آلمان  با همتایان مصری فرانسوی و اردنی وی برای روز دوشنبه در قاهره برنامه ریزی شده است. همچنین قرار است این وزیران جلسه مشترکی با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر برگزار کنند.

پیش زمینه این سفر، روند عادی سازی روابط رژیم اسرائیل و چند کشور عربی در ماه های اخیر عنوان شده که تاکنون امارات متحده عربی ، بحرین ، سودان و مراکش در این مسیر گام گذاشته اند. گفتگوها بر چگونگی استفاده از این روند برای پیشبرد صلح خاورمیانه ، به ویژه به منظور نزدیک شدن اسرائیلی ها و فلسطینی ها تمرکز دارد.

هفته گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در میان اعضای هم حزبی خود گفت: من اخیرا به چند کشور عربی سفر کرده‌ام و همانطوری که قبلا (قبل از عادی سازی روابط) نمی توانستم سفرم به امارات را اعلام کنم، اکنون نمی توانم نام این کشورها را بیان کنم.

روزنامه «جروزالم پست» نیز پس از اعلام سفر محرمانه نتانیاهو به کشورهای عربی نوشت: به نظر می‌رسد، اشاره نتانیاهو به یکی از این کشورها، عربستان و سفر جنجالی‌اش به شهر نیوم عربستان در ماه نوامبر گذشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار جهان