استاندار خراسان جنوبی: مدیریت باید به شکل بومی انجام شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیریت باید بر پایه نیازها و امکانات موجود باشد و به شکل بومی شده، اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی معاون و مدیران حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری با تاکید بر این که مدیریت باید بر پایه دولت محلی و مدیریت بومی شکل بگیرد، افزود: آنچه در قالب بخشنامه، دستورالعمل و قانون از مرکز کشور برای ما ارسال می‌شود برای همه استان‌ها یکسان است.

وی اظهار داشت: با توجه به تفاوت‌هایی که در اقلیم، آداب و رسوم، شرایط زندگی و فرهنگ مناطق مختلف وجود دارد، ما باید در قالب مدیریت محلی به دنبال بومی‌سازی این قوانین و بخشنامه‌ها باشیم.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی گفت: در مدیریت منابع، چه اعتبارات و امکاناتی که از طریق دولت در اختیار ما قرار می‌گیرد چه ذخایری که به صورت خدادادی از آن بهره‌مند می‌شویم، باید صرفه و صلاح استان در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: با انرژی دادن و ایجاد انگیزه به کارکنان مجموعه، می‌توان بازدهی و راندمان کار را ارتقا بخشید.

ملانوری گفت: تا نتوانیم رفاه حداقلی را برای نیروی کار فراهم کنیم، چطور می‌توانیم از او انتظار داشته باشیم که با انگیزه کار کند.

وی تصریح کرد: نیروی انسانی مهمترین سرمایه برای هر حوزه مدیریتی، اجرایی و کاری است.

استاندار خراسان جنوبی به تاثیر دوره‌های آموزشی بر ارتقای دانش کاری کارکنان اشاره کرد و گفت: در برگزاری دوره‌های آموزشی در هر حوزه‌ای باید اولویت‌ها در نظر گرفته شوند.

ملانوری افزود: برگزاری دوره‌های ارتباطات، فن بیان، سخنوری و مدیریت ریسک از جمله موارد کاربردی برای کارکنان یک مجموعه است.

وی با تاکید بر این که باید در مجموعه کاری رشد کنیم گفت: لازم است راه‌هایی را که رشد ما را پرشتاب‌تر می‌کنند، بجوییم و طی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha