کرونا ۴۸ هزارمیلیارد ریال به بخش تولید در آذربایجان‌غربی خسارت زده است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در ۹ ماه امسال، کرونا ۴۸ هزار میلیارد ریال به بخش صنعت و تولید خسارت وارد کرده است.

محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: به دلیل تاثیر مثبت تعطیلی ها، محدودیت ترددها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی وضعیت استان پایدار شده و شاهد کاهش آمار ابتلا و مرگ به خاطر کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه بی توجهی به نظارت ها و عادی انگاری ۲ خطر اصلی تثبیت شرایط پایدار کرونا در استان است، اضافه کرد: اگر برای حفظ شرایط فعلی حساسیت لازم و اقدامات موثر انجام نشود، موج بعدی کرونا با تلفات بیشتری آغاز می شود.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: به دلیل همراهی مردم، چهار شهر چایپاره، سردشت، پیرانشهر و بوکان از وضعیت آبی برخوردار هستند و برای اینکه آمار شهرهای آبی افزایش یابد، باید به دور از خستگی و بی تفاوتی، مصمم تر از همیشه نسبت به تثبیت و بهبود شرایط اقدام شود.۴ شهر آذربایجان غربی شامل سردشت، چایپاره، بوکان و پیرانشهر در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته اند.

شهریاری ادامه داد: از روز شنبه فعالیت تالارهای پذیرایی که از جمله صنوفی هستند که متحمل بیشترین خسارت شده اند با رعایت دستورالعمل های تدوین شده دانشگاه علوم پزشکی، آغاز می شود.

وی تاکید کرد: از ابتدای شیوع کرونا بیشتر مراسم به صورت غیر قانونی و زیرزمینی و بدون رعایت موارد بهداشتی برگزار می شد و امروز نیز اگر تالارهای پذیرایی دستور العمل های بهداشتی را رعایت نکنند، دوباره تعطیل می شوند.

وی گفت: از مجموع ۲ هزار و ۷۴۴ روستای دارای سکته در استان در ۴۷ درصد آنها هیچ نمونه ای از بیماری کرونا گزارش نشده که نشان دهنده وضعیت بهتر روستاها در استان است.

وی افزود: محدودیت منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهرستان های با وضعیت زرد و آبی در آذربایجان غربی اجرا می شود.

استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه های اجرایی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تهیه ملزومات پیشگیرانه تصریح کرد: دستگاه ها موظف هستند که بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مجموعه های تحت کنترل نظارت جدی داشته و ملزومات لازم را نیز برای کارمندان تهیه کنند.۴۷ درصد روستاهای آذربایجان غربی بدون مورد مثبت کرونا بوده است.

به گزارش ایرنا، تاکنون نزدیک به ۱۰۱ هزار نفر از مردم آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و حدود سه هزار و ۴۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها