فعالیت‌ مراکز فرهنگی و هنری در خراسان جنوبی از سر گرفته شد

بیرجند - ایرنا - معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از آغاز مجدد فعالیت‌های هنری، سالن‌های تئاتر و سینما در شهرهای استان به علت تغییر رنگ از نارنجی به زرد و آبی خبر داد.

سید علی زمزم روز یکشنبه اعلام کرد: با بهبود تدریجی وضعیت کرونا و کاهش آمار فوتی‌ها و مبتلایان از سویی و تغییر وضعیت برخی شهرها از نارنجی (پرخطر) به زرد (متوسط خطر) و برخی شهرهای زرد به آبی (کم خطر)، فعالیت مراکز فرهنگی و هنری نیز در این شهرها از سر گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: در شهرهای زرد و آبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری امکان برگزاری نمایش در سالن‌ها وجود دارد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: تغییر گروه مشاغل سینمایی از سه به ۲ نیز بازگشایی سینماها و دیگر مراکز فرهنگی و هنری را تسهیل خواهد کرد.

براساس آخرین رنگ‌بندی در خراسان جنوبی که روز شنبه ۲۰ دی اعلام شد، شهرستان‌های سربیشه و بشرویه در وضعیت آبی (کم خطر) و ۹ شهرستان‌ دیگر استان از جمله بیرجند در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند.

وضعیت قبلی مربوط به هفته گذشته بود که رنگ ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی، زرد و بیرجند نارنجی رنگ بود و در رنگ‌بندی جدید، شهرستان بیرجند پس از مدت‌ها وضعیت زرد پیدا کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها