۳۴۰ هکتار زمین به طرح اقدام ملی مسکن در کرمانشاه اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه از الحاق ۳۴۰ هکتار از اراضی ملی به طرح اقدام ملی مسکن در کرمانشاه خبر داد و گفت: با این الحاق مشکل کمبود زمین برای تامین مسکن متقاضیان کرمانشاهی در این طرح برطرف می‌شود.

مهرداد سالاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این زمین‌ها را در شهرک امام کرمانشاه عنوان کرد و گفت: در راستای سیاست‌های دولت و تدبیر و امید برای تامین مسکن اقشار کم‌درآمد، طرح اقدام ملی مسکن طراحی و با پیگیری‌های استانداری و راه و شهرسازی نسبت به الحاق ۳۴۰ هکتار از اراضی ملی به این طرح پیگیری و انجام شد.

وی از تشکیل جلسات توجیهی مختلف برای شرکت مشاور طرح الحاق این ۳۴۰ هکتار خبر داد و اظهار داشت: نکات فنی و تخصصی به این شرکت مشاور گوشزد شده است تا این ۳۴۰ هکتار هم جوابگوی کمبود زمین طرح اقدام ملی مسکن باشد و هم سرانه خدمات عمومی در سطح کرمانشاه را جبران کند.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از این زمین‌ها برای خدمات عمومی و ۴۰ درصد از آن مسکونی است، گفت: با توجه به مشکلات ترافیکی محدوده این اراضی ۳۴۰ هکتاری، شرکت مشاور موظف است با همکاری شورای ترافیک مسایل ترافیکی منطقه را در این طرح هم ببیند.

۴۰ هزار و ۷۹۹ نفر در مجموع برای مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند که ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر آنها متعلق به مرکز استان است؛  از مجموع افراد ثبت نامی ۱۸ هزار و ۴۵۲ نفر واجد شرایط شناخته شدند که ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر آنها در شهر کرمانشاه بودند.

۱۰ هزار و ۲۰۸ نفر از این افراد که هفت هزار و ۴۴۱ نفرشان ساکن کرمانشاه هستند، تایید نهایی شدند و ۶ هزار و ۸۸۲ نفر اقدام به واریز وجه کرده که ۶ هزار و ۵۰۰ نفرشان مبلغ اولیه که معادل ۴۰۰ میلیون ریال است را واریز کرده اند.

باقی‌مانده افراد نیز تا پنجم دی فرصت داشتند نسبت به تکمیل وجه و رساندن آن به ۴۰۰ میلیون ریال اقدام کنند هرچند یک بازه زمانی دیگر یعنی تا ۲۰ دی برای آنها در نظر گرفته شده است.  

سرخط اخبار استان‌ها