مدیرکل آموزش و پرورش یزد از تلاش برای رفع مشکلات فرهنگیان خبرداد

یزد- ایرنا- مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان یزد در نخستین روزهای کاری خود عازم تهران شد و در دیدار با مسوولان این وزارتخانه، مشکلات فرهنگیان استان را طرح و بررسی کرد.

"محسن موحدی فرد" روز یکشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در باره دست آورد سفر یکروزه و فشرده خود به تهران در نخستین روزهای آغاز فعالیت خود گفت: با حضور در جلسه شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش، چالش های پیش روی نظام آموزشی این استان مطرح شد.

وی ۲ چالش اصلی پیش روی استان یزد را تامین اعتبار لازم برای پرداخت معوقات نیروهای خرید خدمات آموزشی و همچنین معلمان حق‌التدریسی اعلام کرد و خواستار همراهی و حمایت مسئولان وزارت متبوع شد.

به گفته وی در دیدار با الهیار ترکمن، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر و یارمحمد حسین بُر، مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت، علی عسگری مدیر کل بودجه و مدیریت منابع وزارت و احمد کرمی ذیحساب و مدیرکل امور مالی، معوقات و مسائل رفاهی و معیشتی خانه های معلم ، تجهیزات مورد نیاز کلینیک رفاهی ،درمانی و بیمه تکمیلی فرهنگیان استان پیگیری شد.

وی اظهار داشت: در دیدار با رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر، مباحث مربوط به پیش دبستانی، دبستان، توجه به مناطق محروم ، توسعه پوشش تحصیلی و اجرای بسته های تحولی مربوط به مقطع ابتدایی استان مطرح و قول پیگیری داده شد.

موحدی فرد در ادامه با علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و علی رمضانی مدیر کل اردوگاهها ، مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره نیز دیدار کرد و در خصوص مسائل فرهنگی ، تربیتی ،اردوگاه ها ، نحوه برگزاری مسابقات فرهنگی هنری و قرآنی و همچنین کمبود سرانه پرورشی و اهمیت مسائل مشاوره ای مدارس، سخن گفت.

دیدار با  مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت ، محمد محسن بیگی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی  و محمد جعفری مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت نیز انجام و درباره طرح کوچ، مسائل بهداشت و سلامت دانش آموزان و تخصیص تجهیزات ورزشی به مدارس بحث و تبادل نظر شد .

موحدی فرد اضافه کرد: گفتگو با علیرضا کمره ای معاون آموزش متوسطه و قول پیگیری بازسازی و نوسازی و تجهیز هنرستان ها از دیگر برنامه های این دیدار بود .

"موحدی فرد" مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان یزد در بدو انتصاب، پیگیری امور مربوط به معلمان خرید خدمات آموزشی اعم از پرداخت حقوق و بیمه آن ها را در دستور کار خود قرار داد.

استان یزد ۲۶۰ هزار دانش آموز و ۱۸ هزار فرهنگی دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها