مشترکان گاز در خراسان رضوی از مزایای طرح تشویقی برخوردار می‌شوند

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مشترکان این شرکت می‌توانند با صرفه‌جویی در مصرف از مزایای طرح تشویقی گاز رایگان یا اعمال تخفیف بهره‌مند شوند.

حسن افتخاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بخشنامه آذرماه امسال هیات وزیران، برای همه واحدهای خانگی که مصرف ماهانه آنها در ماه‌های سرد سال از ابتدای دی ماه ۹۹ تا نیمه اول فروردین کمتر از ۲۰۰ متر مکعب باشد قبض رایگان صادر می‌شود.
وی ادامه داد: برای واحدهای خانگی که در محدوده قبض رایگان قرار نگیرند نیز چنانچه مصرف خود را نسبت به میانگین مصارف ماههای مشابه سال های ۹۶ و ۹۷ بیش از ۱۰ درصد کاهش دهند گازبهای آنها با ۱۵ درصد تخفیف محاسبه خواهد شد.
مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: برای واحدهای خانگی که مصرف ماهانه آنها ۱۵ درصد بیشتر از میانگین مصرف ماههای مشابه در سالهای ۹۶ و ۹۷ باشد گاز بهای آنها با ۱۵ درصد اضافه بها محاسبه می‌شود.
وی افزود: برای ساختمانهایی که مصرف دوره مرجع آنها در سال ۹۶ کامل نیست مبنای محاسبه مقادیر مصرف و دمای دوره مرجع سال ۹۷ در نظر گرفته می‌شود. 
افتخاری ادامه داد: برای ساختمانهایی که تنها در سال ۹۸ دارای سابقه مصرف گاز طبیعی باشند مبنای محاسبه مصرف و دمای دوره مرجع سال ۹۸ بوده و مشترکانی که از سال ۹۹ یا پس از آن گازرسانی می‌شوند هم از سال بعد از گازرسانی بر مبنای مصرف گاز سال قبل شامل این تخفیف خواهند شد.
هم اکنون ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار مشترک در استان خراسان رضوی از خدمات شرکت گاز این استان استفاده می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها