مهلت ارسال آثار به جشنواره آهوان سمنان تا ۱۵ بهمن است

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در چهار رشته هنرهای اجرامحور (پرفورمنس) ، هنر چیدمان، آثار ویدئومحور و هنر شبکه، تا ۱۵ بهمن به دبیرخانه جشنواره هنرهای مفهومی رضوی(آهوان) ارسال کنند.

به گزارش ایرنا، فرشید فلاح روز یکشنبه به رسانه‌‍‌ها ابراز داشت: بخش‌های مختلف جشنواره هنرهای مفهومی رضوی با توجه به گستردگی موضوعی، طیف وسیعی از هنرها را پوشش داده و اغلب هنرمندان می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: این جشنواره امسال اولین دوره خود را در حالی تجربه می کند که به خاطر شرایط شیوع کرونا، کاملا به صورت مجازی برگزار می شود.

فلاح گفت: بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر ساله جشنواره هایی را حول محور شخصیت امام رضا (ع) در سراسر  کشور برگزار می کند و امسال استان سمنان این افتخار را دارد که جشنواره هنرهای مفهومی آهوان را برگزار کند و میزبان هنرمندان سراسر کشور را باشد.

فلاح با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ میلیون ریال جایزه برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته شد افزود: هنرهای مفهومی بین رشته ای و ترکیبی هستند، وقتی هنر شبکه مطرح می شود هر آنچه که در شبکه اینترنت و رویکرد تعاملی در حوزه وب وجود دارد را شامل می شود یا  هنر چیدمان هنر تجسمی است که از آن فیلمبرداری می شود، بنابراین اغلب هنرمندان می توانند در این جشنواره شرکت داشته باشند.

وی بیان کرد: داوری مرحله اول آثار رسیده از دهم تا پانزدهم بهمن و زمان اجرای آثار منتخب نیز از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند و داوری مرحله نهایی این جشنواره از ۱۵ تا ۲۰ اسفند برنامه‌ریزی شده و برای برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره دو رویکرد برنامه در شرایط کرونایی و وضعیت سفید پیش بینی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: در صورت شرایط سفید و رفع خطر ویروس کرونا، آیین پایانی این جشنواره همراه با برگزاری نمایشگاه و اختتامیه در روزهای یکم تا دهم اردیبهشت برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا جشنواره هنرهای مفهومی رضوی (آهوان) با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سمنان، و دانشکده هنر دانشگاه سمنان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی به سایت www.ahoovan.ir  مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این رویداد به شماره ۰۲۳۳۳۳۳۴۷۳۷ و یا شماره تلفن همراه  ۰۹۰۱۰۳۵۱۴۹۶ تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها